בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוארך מעצרו של "הרופא הנרקומן" 
 
 מה מתרחש בין כתלי בית החולים סורוקה? (לעמ)   
 
חדשות נענע

עד כה נמצאו עשרה חולים שנדבקו בדלקת הכבד, לאחר שלפי החשד טיפל בהם ד"ר סרגיי פונטוס במזרקים משומשים; כאלף חולים ייבדקו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית החולים סורוקה התגלה אתמול (רביעי) חולה נוסף שטופל על ידי ד"ר סרגיי פונטוס ונדבק בדלקת הכבד הנגיפית. עד כה נבדקו 200 איש, אך התקבלו תוצאות הבדיקה של 64 חולים בלבד. דלקת הכבד התגלתה אצל עשרה.

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בצהריים בשישה ימים את מעצרו של ד"ר פונטוס, הרופא המרדים מבית החולים "סורוקה", החשוד בהפצת דלקת כבד נגיפית. פונטוס (36) עולה מבריה"מ המתגורר בדימונה, חשוד בשימוש בסמים, אחזקתם בכמות מסחרית וגניבה ממעביד. בחקירתו הודה כי הוא משתמש בסמים וגנב אמפולות של חומר הרדמה לשימוש אישי, אך הוא מכחיש כי הדביק את חוליו במחלה.

פונטוס חשוד כי הדביק מאות חולים בדלקת כבד נגיפית, לאחר שהזריק לחולים חומר הרדמה באותו המזרק שבו השתמש בעצמו. בחודש אפריל הוא פוטר מעבודתו בביה"ח לאחר שהודה כי הוא משתמש בסמים.

המשטרה מתכוונת לזמן רופאים בכירים מסורוקה בבאר-שבע, על מנת לברר מדוע לא התעורר חשדם של הממונים על פונטוס, כשהתברר כי פונטוס חתם על חומרי הרדמה בכמות כפולה מזו שחתמו עליה עמיתיו הרופאים.

מאות בני אדם שנותחו בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, הגיעו עד כה להבדק בעקבות פרסום הפרשה. מהחקירה עולה כי פונטוס פוטר מבית החולים לפני כארבעה חודשים, לאחר שהתגלה כי הוא נרקומן, אולם מעשיו המחרידים התגלו רק בימים האחרונים. החקירה החלה לאחר שרופא משפחה בבאר שבע גילה כי שלוש מטופלות שלו שעברו טיפול ב"סורוקה" חלו במחלה.

דלקת כבד שנגרמת על-ידי נגיף סי מועברת בדרך כלל על ידי מחטים או עירויי דם נגועים. אחרי ההדבקה הנגיף נמצא בדם, אך אינו תוקף את הכבד. בשלב זה הנשאים אינם חולים, משום שמערכת החיסון שלהם חזקה דיה להתמודד עם הנגיף. מאוחר יותר לוקים 80 אחוזים מן החולים בצורה הכרונית של המחלה, שעלולה להתדרדר עד למצב של שחמת הכבד, סרטן הכבד או אפילו צורך בהשתלת כבד.
 

מנהל סורוקה: יתכן שעשרות בודדות של מנותחים נדבקו

 
מנהל בית החולים "סורוקה", איתן חיעם, סיפר בגלי צה"ל כי חקירת הפרשה נפתחה לאחר שהתגלו מספר מקרים של הידבקות בדלקת כבד מסוג סי. בתחקיר התגלה מכנה משותף אחד בין כל החולים - הם עברו ניתוח בהשתתפות אותו רופא מרדים.

חיעם סיפר, "גילינו שהוא צורך סמים וחששנו שהזריק לחולים באותו מזרק שהזריק לעצמו. העברנו את חשדותינו למשטרה. קשה מאוד להדבק בווירוס הזה, ונמצאו סימנים של הווירוס המאוד ספציפי אצל מספר חולים ואצל החשוד. אחת ההנחות היא, שהרופא שאב חומר הרדמה לעצמו בתחילת כל ניתוח ואח"כ הזריק לחולים".

לדברי חיעם, הרופא פוטר לפני כארבעה חודשים כשהתברר שהוא נרקומן. הוא הדגיש כי לא ניתן היה לראות שהרופא נרקומן. מישהו מהצוות סיפר כי במקרה אחד, לאחר שיצא הרופא מהשירותים נמצא במקום מזרק ופד גזה מוכתם בדם. לאחר תחקיר נתפס הרופא החשוד, עולה חדש מרוסיה שעבד בסורוקה במשך 22 חודשים.

חיעם אמר כי הרופא השתתף ב-989 ניתוחים ובית החולים שלח מכתב אישי לכל אותם מנותחים, וקרא להם לבוא להבדק. להערכתו, יתכן שעשרות בודדות של מנותחים נדבקו בדלקת הכבד. לדבריו, רק חמישה אחוזים נדבקים מדקירת מחט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by