בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסד מצדיק התקפות החיזבאללה על ישראל 
 
 תקיפות מוצדקות. דרום לבנון לפני מספר ימים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אמר לשליח האמריקני ברנס: לא יתכן שישראל תמשיך במעשי ההרג והצד הלבנוני לא יעשה דבר"; לדבריו זו נקמה על חיסול פעיל הארגון


 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, בשאר אסד, מצדיק את ההתקפות האחרונות של חיזבאללה על ישראל ואומר כי הן "תגובה על חיסול פעיל הארגון בביירות על ידי ישראל. בפגישה עם שליח מחלקת המדינה האמריקנית למזרח התיכון, ויליאם ברנס, אמר היום (שישי) אסד כי "לא יכול להיות שישראל תמשיך במעשי ההרג והצד הלבנוני לא יעשה דבר".

ארגון החיזבאללה שב וירה ביום רביעי פגזים נגד מטוסים בגיזרה המזרחית של גבול הצפון. קודם לירי חגו מטוסי חיל-האוויר בשמי גבול הצפון ובשמי דרום-לבנון. גורמים בלבנון מסרו כי המטוסים הישראלים חגו מעל חוות שבעה, אך גם מעל אזור על-בק, אחד ממעוזי החיזבאללה.

סוכנויות הידיעות הוסיפו כי המטוסים חדרו אף עמוק יותר לתוך שטח לבנון תוך שבירת מחסום הקול ויצירת 'בומים' על-קוליים. החיזבאללה כבר הבהיר השבוע, למרות איומי ישראל, כי ימשיך בהתנגדות לחדירות האוויריות לשטח לבנון. ביום שלישי גם דווח כי הארגון הזיז מספר סוללות נ"מ כחלק מההיערכות להסלמה

אולם לפי שעה נשמר השקט המתוח בגבול הצפון, ככל הנראה, על רקע הפעילות הדיפלומטית המאסיבית של ישראל, מול האו"ם וארה"ב ודרכן לסוריה וללבנון, לריסון החיזבאללה.

עימאד מורנייה עזב את איראן

השבוע דווח בעיתון 'א-שארק אל-אווסט', כי רב-המחבלים וקצין המבצעים של החיזבאללה, עימאד מורנייה, עזב את טהראן, בה שהה בחודשים האחרונים. מורנייה מבוקש ע"י מספר מדינות, ביניהן ארה"ב וארגנטינה, בגין מעורבותו בשורת פיגועים נגד יעדים מערביים, בין היתר גם בפיגועים נגד המוסדות הישראלים והיהודים בארגנטינה שבוצעו בשנות ה-90'. היציאה מאיראן נומקה בלחץ השלטונות.

מורנייה שהה באיראן בשנה האחרונה וגורמי מודעין במערב סבורים כי עמד בקשרים עם בכירים בארגון אל-קאעידה, שמצאו מקלט במדינה לאחר הפלת משטר הטליבאן באפגניסטן. איראן נתונה בלחץ דיפלומטי מאסיבי מצד המערב לשתף פעולה בעניין אל-קאעידה וכן, להפסיק את מימון פעילותו של החיזבאללה. זו ככל הנראה הסיבה למהלך, אם אכן נכון הידווח.

המחוסל בביירות הפעיל חוליות בשטחים

בתוך כך, מקורות זרים דווחו בימים האחרונים כי איש החיזבאללה הבכיר, עלי חוסיין סאלח, שחוסל לפני כשבוע בפיצוץ מיסתורי בביירות הפעיל למעשה חוליות טרור פלסטיניות בשטחים. 'מעריב' דווח השבוע כי האחראי על אזור דרום-לבנון מטעם החיזבאללה, נביל קאוק, אישר כי סאלח "סייע להתנגדות הפלסטינית".

סאלח היה פעיל בכיר בחיזבאללה ושימש כאיש קשר בין איראן לארגון ופעל לגיוס פעילים חדשים לשורות החיזבאללה. ככל הנראה פעל בהנחיית האיראנים שהגבירו בשנה החולפת, ובמיוחד בתקופה האחרונה, את מאמציהם "לתחזק" את האינתיפאדה וליזום פיגועים.

בימים האחרונים דווח כי גם מזכ"ל החיזבאללה נסראללה "ירד למחתרת" בתקופה האחרונה, וזאת מחשש לניסיונות התנקשות. ואכן, בימים האחרונים קולו של נסראללה לא נשמע ובכירים אחרים בארגון, ביניהם סגנו נעים קאסם, התבטאו בעניין ההסלמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by