בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן: החל השלב השני בבניית הכור האטומי 
 
 החל השלב השני בבניית הכור בבושר. הכור בנתנז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון התריע בפני בוש כי איראן תוכל לשגר טילים גרעיניים בתוך שנה עד שנתיים, ולחץ לפעול עכשיו; חשש בארה"ב: ישראל מתכננת לתקוף את הכור האיראני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טהרן אישרה מעבר לביצוע השלב השני בתכנית הבנייה של המפגעל הגרעיני בבושר, כך מדווחת היום (חמישי) המועצה לאנרגיה אטומית של איראן. פירושו של השלב השני הוא מדידות וחתימת חוזים בנוגע לכור. אירן מתעקשת כי הכור בבושר נועד לשמש כתחנת כוח בלבד, אולם במערב חוששים כי מדובר בכור שייצר נשק גרעיני.

אתמול דווח ב"וושינגטון פוסט" כי ארה"ב חוששת שבכוונת ישראל להפציץ את הכור הגרעיני באיראן, כפי שהפציצה ב-1981 את הכור העיראקי. לפי הפרסום, ראש הממשלה אריאל שרון, טען באזני הנשיא בוש כי איראן תוכל לשגר נשק גרעיני בתוך שנה עד שנתיים.

מזכירו הצבאי של שרון, תא"ל יואב גלנט, חיזק את הטענה באמצעות תצלומי אוויר ומידע מודיעיני שהציג בפני האמריקנים. בצמרת האמריקנית התעורר החשש כי שרון מנסה "להכשיר את הקרקע" לקראת פעולה ישראלית באיראן.

בוש, לפי הוגלנד, קיבל לאחרונה החלטה אסטרטגית לא לנקוט בפעולות צבאיות באיראן ובצפון קוריאה. במקום זאת הוא מתכוון להפעיל על שתי המדינות לחץ דיפלומטי, בשיתוף האיחוד האירופי ורוסיה. עם זאת, הוא מודע לכוונת רוסיה למכור לאיראן דלק מועשר, שעשוי להאיץ את תהליך פיתוח הנשק הגרעיני.

לטענת ישראל, הדלק המועשר יאפשר לאיראן להגיע במהלך השנה הקרובה ל"נקודת האל-חזור", שבה היא תוכל לייצר נשק גרעיני גם לאחר שהכור הגרעיני שלה ייפגע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by