בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחה ערעורו של הרופא המרדים מסורוקה; יישאר במעצר עד יום שני 
 
 הרופא הנרקומן חשוד בהדבקת החולים (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

שופטת ביהמ"ש בבאר שבע קבעה כי "יש לאפשר למשטרה לסיים את חקירתה המורכבת"; פרקליטו טוען: אין כל חשש שפונטוס ישבש את הליכי החקירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה בצהריים (שישי) את ערעורו של סרגיי פונטוס, שנעצר בחשד להפצת מחלה בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, ורדה מרוז, קבעה כי "יש לאפשר למשטרה לסיים את חקירתה המורכבת". בכך דחתה השופטת את הערר שהגיש פרליטו, עו"ד גדי זילברשלג, בטענה כי אין כל חשש שפונטוס ישבש את הליכי החקירה נגדו.

בתוך כך, ד"ר רומן דפסמס מאופקים, רופא בכיר במחלקה פנימית בבית החולים "סורוקה", שנעצר בחשד שניסה לשבש מהלכי חקירה בפרשה, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

דפסמס, בן 37, שנחשב לחברו הטוב של הרופא החשוד בהדבקה, ד"ר סרגיי פונטוס, היה חבר בצוות המעקב שבדק את מעשיו של פונטוס. על פי החשד, נודע לדפסמס על קיום חקירה נגד פונטוס והוא הדליף לו על כך. במשטרה מעריכים כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה.
 

הרופא מכחיש שהדביק חולים

בתוך כך, עולה מספר הנדבקים בדלקת הכבד הנגיפית ממנה סובל ד"ר פונטוס. עד אתמול נמצאו 16 חולים מבין כ-550 שנבדקו. בבית החולים "סורוקה" נמשכת בדיקת האזרחים שד"ר פונטוס השתתף בניתוחיהם. בבית החולים מבטיחים, כי מי שלא יגיע להיבדק - הבדיקה תגיע אליו הביתה, משום שמדובר במחלה מסוכנת ומידבקת.

מעשיו של הרופא היכו בהלם את הצוות הרפואי ב"סורוקה", ואת קהילת הרופאים בכלל. "כולנו נשבענו לטפל בחולים, ומישהו אחד קלקל לכולנו", אמר בצער מנהל בית החולים, ד"ר איתן חי-עם. המנהל הבטיח שיגיע בחיפושיו "לכל מקום בארץ שבו יש לנו שמות של חולים".

"היה פה פיגוע ביולוגי", אמר פרופ' ארנון וישניצר, הממונה על ניהול הסיכונים בבתי החולים. בראיון לגלי צה"ל כינה את האירוע "טראגי".

עובדי בית החולים סרקו בימים האחרונים את כל הרשומות במחלקות, בהן יש סיכוי שהרופא המרדים עבד. בבית החולים מעריכים שמתוך 1,250 החולים שייבדקו, יגיע בסופו של התהליך מספרם של החולים שנדבקו במחלה ל-60.

פונטוס, תושב דימונה בן 36, חשוד גם בעבירות של שימוש בסמים, אחזקת סם בכמות מסחרית וגניבה ממעביד. הרופא הודה שהוא נרקומן המכור לחומרי הרדמה, אולם הכחיש שהוא אחראי להפצת המחלה בקרב המטופלים בבית החולים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by