בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: כ-3,000 מקרי מוות עקב גל החום 
 
 ילדים מנסים להפיג את החום. פאריס (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפאריס נמדדות טמפרטורות המזכירות יותר את אלו הנמדדות בישראל בחודשי הקיץ; בין 30 ל-40 מעלות צלזיוס; טענות לגבי תגובה איטית של הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשרד הבריאות הצרפתי מעריכים היום (חמישי) בהטודעה רשמית כי כ-3,000 בני אדם מתו במדינה במהלך גל החום.

בגל החום הנוכחי התוקף את צרפת, מדינה קרירה בדרך כלל, מזה כשבועיים, נמדדו בפאריס טמפרטורות המזכירות יותר את אלו הנמדדות בישראל בחודשי הקיץ. טמפרטורות שנעות סביב השלושים מעלות והגיעו עד לכארבעים מעלות צלזיוס.

משרד הבריאות מסתמך בהערכתו על נתונים שנלקחו מ-23 בתי חולים באיזור פאריס וממידע שהתקבל מחברת שירותי הקבורה הגדולה במדינה.

בהצהרת משרד הבריאות הצרפתי נכתב כי מדובר ב"מקרי מוות הקשורים ישירות או בעקיפין לגל החום". מדובר בהערכה רשמית ראשונה לגבי מספר מקרי המוות. בהערכה שהוציא מוקדם יותר השבוע ארגון רופאי החירום בצרפת נאמד מספר המיתות בכמאה מקרים בלבד.

חדרי מתים ובתי עלמין בצרפת מדווחים על נסיקה חדה בביקוש לשירותיהם מאז תחילת גל החום. חברת שירותי הקבורה הגדולה בצרפת מדווחת כי טיפלה בכ-3,230 מקרים בין ה-4 ל-10 באוגוסט. זאת, לעומת כ-2,300 מקרים בשבוע ממוצע. מדובר בגידול של כ- 37%.

בני אדם רבים מתו בתוך דירותיהם, ואיגוד קציני משטרה בפאריס קרא לממשלה להפעיל את הצבא בכדי לטפל במספר הגופות הרב. על מנת להגן על קשישי העיר, 13 בתי האבות בפאריס רכשו מאוורים ומצננים. זאת, במדינה בה השימוש במזגני אוויר אינו נפוץ באופן מיוחד.

אתמול, ימים מספר לאחר שהחלו להישמע האשמות כלפי הממשלה כי הגיבה באופן איטי למקרי המוות הקשורים בגל החום, ביקש ראש הממשלה, ז'אן פייר רפארין, מהרשויות באיזור פאריס לפתוח בתכנית חירום, בכדי לטפל בעלייה החדה במספר הפאציינטים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by