בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדד ממשיך לרדת; החרפה במיתון 
 
 האם יוריד את הריבית? דוד קליין (לעמ)   
 
חדשות נענע

מדד יולי שפורסם היום ירד ב-0.7 אחוז; שיעור האינפלציה הצפוי השנה הוא אפס; הערכות כי הנגיד יוריד את הריבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדד המחירים לצרכן לחודש יולי שפורסם היום (שישי) ירד ב-0.7 אחוז ועומד כעת על 100.1 נקודות, ירידה גדולה מהתחזיות המוקדמות שעמדו על 0.4 אחוז בלבד. מדד יולי הוא המדד השלילי הרביעי ברציפות, שיעור האינפלציה הצפוי השנה הוא אפס. יצויין כי מדד יולי השנה הוא המדד הנמוך ביותר בחודש הזה, מאז שנת 1967.

ירידת המדד ביולי משקפת החרפה במיתון במשק. ביולי נרשמו הוזלות בסעיפי הירקות והפירות, הדיור, הריהוט, הציוד לבית, ההלבשה וההנעלה. התייקרויות היו בסעיפי הנופש והטיסות לחוץ לארץ.

למרות המדד השלילי, ההערכות הן כי האינפלציה השנתית ב-2003 תהיה חיובית, אולם כדי שהערכות אלו יתממשו, יש צורך בשינוי מגמת האינפלציה. ואכן, מרבית הכלכלנים מעריכים כי החל מחודש אוגוסט המדדים צפויים להיות חיוביים.

במגזר העיסקי מעריכים כעת כי נגיד בנק ישראל יפחית את הריבית בחודש הבא עד 0.5 אחוז. הנגיד דוד קליין הפחית את הריבית מתחילת השנה ב-1.9 אחוז, אולם לנוכח התהפכות המגמה הצפויה החל מחודש אוגוסט, הערכות הן כי הנגיד יאט את קצב הפחתת הריבית כבר מתום החודש הקרוב.

יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת שמעון פרס, אמר ל'גלצ' כי המדד הנמוך מהווה הוכחה לכך שמדיניותה הכלכלית של הממשלה רחוקה מלהבריא את המשק. שיקום הכלכלה ומניעת קריסת מעמד הביניים מחייבים יוזמה מדינית ישראלית שתשנה את האווירה ותביא ליצוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by