בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור החל את ביקורו באזור 

האפיפיור החל את ביקורו באזור

 
 
חדשות  נענע

האפיפיור יוחנן פאולוס השני נחת אתמול בהר נבו ונפגש עם המלך עבדאללה. בדברים שנשא קרא לעמי האזור לפעול למען שלום. צפוי לנחות מחר אחרי הצהריים בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

עם פתיחת המסע בעקבות משה רבנו וישו, קרא האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, להפסקת המלחמות והעוולות במזרח התיכון. "באזור זה של העולם ישנם נושאים חשובים ובוערים שנוגעים לזכויותיהם של בני אדם ושל אומות, שחייבים להיפתר בדחיפות לטובת כל הצדדים המעורבים", אמר האפיפיור בנאומו בטקס הקבלה שערך לכבודו מלך ירדן, עבדאללה, עם הגיעו לעמאן היום (שני) בצהריים.

"לא משנה כמה קשה, לא משנה כמה ארוך, תהליך השלום חייב להימשך", הוסיף האפיפיור.

גם מבלי לומר זאת במפורש, התייחס האפיפיור בדבריו לזכותו של העם היהודי להתקיים בישראל, ולרצונו של העם הפלסטיני במדינה. עוד הביע האפיפיור תקווה שביקורו יביא לחיזוק הקשר שבין האיסלאם לנצרות.

המלך עבדאללה אמר בטקס הקבלה כי האפיפיור הוא שליח של שלום שהביא תקווה רבה לעמי האזור עם ביקורו. "העלייה לרגל של האפיפיור נותנת תקווה לפלסטינים שמשתוקקים לצדק וליציבות, תקווה לישראלים שכמהים לביטחון, תקווה לעם הלבנוני שרוצה מחר טוב יותר ותקווה לעם הסורי שהפרק המלחמתי בחייהם נגמר", אמר עבדאללה.

את ביקורו באזור, שיימשך שבוע, החל האפיפיור בהר נבו שבירדן, ממנו צפה משה על הארץ המובטחת. האפיפיור ציין כי הביקור במזרח התיכון והעלייה לרגל למקומות הקדושים מהווים הגשמת חלום ישן שלו.

"האפיפיור רוצה לראות את הארץ המובטחת דרך העיניים של משה, אבל שלא כמוהו, האפיפיור מתכוון להגיע לשם", אמר דובר הותיקן.


ביקורו של האפיפיור בירדן יסתיים מחר בצהריים, אז ימריא מטוסו לנמל התעופה בן גוריון, ויחל את ביקורו בישראל, במסגרתו יבקר בנצרת, בית לחם וירושלים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by