בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש: חופי הים מזוהמים ונגזלים ע"י העשירים 
 
 לאהוב את החופים, לא לפגוע בהם    
 
טלי גלסקי, חדשות נענע

החברה להגנת הטבע יוצאת למסע רגלי לטובת החופים; היזמים נותנים את החופים לעשירים בלבד, ומפעלים שופכים לתוכם פסולת ושפכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרסומת בטלוויזיה מראה שני אנשים עומדים על חוף הים, כשמסכות גז על פניהם. הסמל ברור - אם לא נתחיל לשמור על חופי ישראל, הם יהיו כה מזוהמים עד שלא ניתן יהיה להגיע אליהם בלי להפגע. כך עולה ממשנתם של ארגוני איכות הסביבה בארץ.

לשם הגברת המודעות הציבורית לנושא, ייצאו מחר (ראשון) חניכי חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע למסע רגלי לאורך חופי הארץ. בני הנוער יערכו מסע של מאה קילומטרים מצפון תל אביב עד לראש הניקרה במשך שישה ימים.

החברה להגנת הטבע פועלת כבר שנים במטרה לשמור על החופים משתי סכנות גדולות: חסימת דרכי הגישה בידי יזמים ורשויות מקומיות, ומניעת הזרמת שפכים ופסולת אל הים. גם חול הים עומד בפני סכנה, מידיהם של גנבים, שאוספים אותו ומוכרים בלי פיקוח לקבלני בנייה.

בחברה להגנת הטבע מתריעים, שחופי רחצה העוברים תהליך של הפקעה מהציבור הרחב כדי לשמש שטחים סגורים לעשירים בלבד. ארגוני איכות הסביבה הצליחו לעצור את פרוייקט הבנייה היוקרתי במרינה בהרצליה, אשר גלש לתוך החוף ומנע את כניסתו של הציבור. אולם, פרוייקטים רבים אחרים עדיין ממשיכים להיבנות, ולגזול מתושבי ישראל את הנוף הפתוח לים ואת משבי הבריזה הים תיכוניים.
 

תביעה נגד איגוד ערים דן לביוב

לפני מספר חודשים התפוצץ צינור ביוב ביפו, שגרם לזיהום חמור של מימי חוף תל אביב. עמותת "אדם טבע ודין" הגישה בעקבות האירוע לבית משפט השלום בתל אביב קובלנה פלילית כנגד איגוד ערים דן לביוב, עו"ד מיקי מזר ששימשה כיו"ר הנהלת האיגוד ומנכ"ל האיגוד, המהנדס גדעון זץ. העמותה מבקשת באמצעות הגשת הקובלנה הפלילית, לגרום למנהלי איגוד הערים לשאת באחריות אישית לשרשרת הנסיבות שהביאה לפיצוץ בצינור ולזיהום הים, ולעמוד אפילו בפני הרשעה פלילית בגין מחדליהם.

לטענת העמותה, בקובלנה הובאו דבריהם וצילומיהם של מוטי קסטל, מנהל מועדון הצלילה "דוגית – אוקטיפוס" ואמיר שחק שהינו מדריך במועדון, שביצעו צלילה באזור מוצא הצינור אל הים. קסטל ושחק כתבו בתצהירים כי: "בזמן הצלילה הבחנו בכך שלאורך כל הצינור, ברווחים של 20 מטר לערך, קיימים חורים בגדלים שגוף אדם יכול לעבור בהם" החורים בצינור גרמו לכך שבמקום שהשפכים יוזרמו לים במרחק של 900 מטר מהחוף, בפועל הם נפלטו לים אחרי 500 מטר ופחות מזה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by