בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שעת מתקן: זכות השיבה תוכרע במו"מ 
 
 שרי החוץ של ישראל, איטליה והרשות בבריסל (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר החוץ הפלסטיני אמר קודם לכן כי מפת הדרכים מקנה את זכות השיבה גם למדינת ישראל ולא רק לרשות; בישראל דוחים את דבריו, וטוענים שאינו יכול להשתתף בשיחות השלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ הפלסטיני, נביל שעת, תיקן היום (שבת) בדמשק את דבריו בנוגע לזכות השיבה. לדבריו, זכות השיבה של הפלסטינים מוגבלת במסגרת מפת הדרכים לרשות הפלסטינית בלבד, וזכות השיבה לערי ישראל תוכרע במשא ומתן עתידי.

זאת לאחר ששעת הצהיר אתמול בבירות, כי הפתרון היחידי עבור הפליטים הפלסטיניים הוא לשוב למולדת הפלסטיני . לדבריו, זכות השיבה של הפליטים מעוגנת במסמך "מפת הדרכים", והיא כוללת גם שיבה לערים בתוך ישראל. בלבנון חיים 400 אלף פליטים במחנות, שתנאי המחייה בהם מחפירים.

דברים אלה ערערו את הסטטוס קוו בנושא, עליו מנסים לשמור הן בצד הישרלי והן בצד הפלסטיני. בפגישות המדיניות שנערכו לאחרונה בין ישראל והרשות, נמנעו המשתתפים מלדון בסוגיית השיבה.

במהלך ביקור בביירות ביקש שעת' להבהיר, כי בתוכנית השלום של הממשל האמריקני, שנוסחה יחד עם האיחוד האירופי, רוסיה והאו"ם, "לא הוצב כל תנאי לחזרתם של הפליטים רק למדינה הפלסטינית".

לדבריו של שעת, זכות השיבה היא חלק בלתי נפרד מיוזמת השלום הערבית, שגיבש יורש העצר הסעודי, אשר נחשבת למסמך מרכזי אליו מתייחסת מפת הדרכים. הוא הדגיש, שבמסמך שגיבשו ארצות הברית, האיחוד האירופי, האו"ם ורוסיה, לא הוגבלה זכות השיבה לטריטוריה הפלסטינית בלבד, ולכן משמעות הדבר שהפליטים יוכלו לשוב גם לישראל.

בירושלים דחו את דבריו של השר, והדגישו שהם מעידים על כך שאינו יכול לקחת חלק בשיחות השלום. גורמים מדיניים הבהירו, שזכות השיבה סותרת את חזון שתי המדינות לשני העמים, ואינה מעוגנת במסמך מפת הדרכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by