בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח: עינויים בישראל הפכו לשגרה 
 
 עלייה משמעותית בעצירים שעונו (למצולם אין קשר לכתבה. לע``מ)   
 
חדשות נענע

הוועד הציבורי נגד עינויים טוען, שבשנה האחרונה עלה מספרם של העצורים הפלסטינים שעונו על ידי חוקרי השב"כ; זאת, בניגוד לפסק בג"צ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל טוען היום (ראשון) כי בשנה האחרונה עלה בצורה משמעותית מספרם של העצורים הפלסטינים שעונו על ידי חוקרי השב"כ. בשנת 2003 הגיע מספר המעונים לכמה מאות בחודש, לעומת כמה עשרות מקרים בלבד בשנת 2001. לדברי הוועד, עינויים בישראל הפכו לדבר שבשגרה.

מנתוני הדו"ח שפרסם הוועד עולה, כי אנשי השב"כ נוהגים להשתמש במכות, סטירות, בעיטות, דריכה על האזיקים, כיפוף הנחקר והצבתו בתנוחות מכאיבות אחרות, הידוק מכוון של האזיקים, וטלטולים. נגד הנחקרים מופעילים גם אמצעים בלתי חוקיים נוספים בהם מניעת שינה, כבילה ממושכת באזיקים מאחורי הגוף, קללות, איומים והשפלות, שלילת צרכים חיוניים, חשיפה לקור או לחום קיצוניים, בידוד וכליאה בתנאים לא אנושיים.

הוועד טוען, כי ההתעללות בעצירים הפלסטינים חזרה לדרגת עינויים של ממש, כפי שהם מוגדרים במשפט הבין לאומי, בניגוד לפסק דין של בג"צ משנת 1999 שאסר אותם. אולם, המערכות שאמורות לאכוף את החוק, בג"צ, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה, אינן ממלאות את תפקידן. למשל, בג"צ לא קיבל אף אחת מ-124 העתירות שהגיש הווועד נגד הנוהל למנוע מעצירים להיפגש עם עורכי דין.

על הפרקליטות נכתב בדו"ח שהיא מטילה את חקירת תלונות העצירים על השב"כ עצמו, ולכן אין להתפלא על כך שלא נקבע אפילו במקרה אחד שסוכני שב"כ עינו פלסטיני "שלא לצורך". את היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, נכתב בדו"ח כי הוא מעניק הכשרים של "הגנת הצורך" לכל מקרה ומקרה של עינוי שהוגשה עליו תלונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by