בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור בישראל 

האפיפיור בישראל

 
 
חדשות נענע 

מטוסו של האפיפיור נחת הערב (שלישי) בנמל התעופה בן-גוריון, ונערך לו טקס קבלת פנים ממלכתי. כעת הוא במעון הוותיקן בירושלים, שם ישאר עד מחר בבוקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, נשיא המדינה וכל שרי הממשלה נאספו הערב (שלישי) בנמל התעופה בן-גוריון לקבל את פניו של האפיפיור יוחנן פאולוס. האפיפיור התקבל בטקס ממלכתי מלא.

במהלך הטקס קיבלו את פני האפיפיור שלושה ילדים מנצרת: ילד יהודי, ילד ערבי וילד נוצרי, שנועדו להדגיש את האיחוד של שלושת הדתות בנצרת, העיר הקדושה לנצרות.

האפיפיור נאם בקצרה בטקס ואמר כי "חייבים להגיע לשלום מהיר באזור". הוא עמד בנאומו על שיתוף הפעולה ההכרחי לשלוש הדתות הגדולולת, ואמר כי סימן האחדות והשלום ירחף מעל כל ימי ביקורו בארץ.

ראש הממשלה אהוד ברק בירך את האפיפיור בבואו לארץ. הנשיא וייצמן הזכיר בדבריו את ירושלים, העיר הקדושה ליהודים למוסלמים ולנוצרים ואמר כי תישאר תמיד בשליטה ישראלית. עם זאת, הוסיף וייצמן, "תמיד תאפשר ישראל גישה לעיר לשלושת הדתות". ויצמן אמר לאפיפיור כי העם בישראל, הצבא והממשלה עשה כל מאמץ על מנת להבטיח את ביקורו בארץ.

הלילה, ילון האפיפיור במעון הרשמי של שגריר הוותיקן בירושלים. הוא ישהה במעון בהר הזיתים עד מחר בבוקר. במהלך נסיעתו של האפיפיור ברחובות ירושלים, מחר בבוקר, יסגרו צירי תנועה רבים במזרח ובצפון העיר. משטרת ירושלים מבקשת מהאזרחים להימנע מנסיעה בצירים אלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by