בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשק ממשיך ללכת אחורה 
 
 הממשלה היא הגורם הפעיל במשק. שר האוצר נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

האופטימיות הכלכלית היתה מוקדמת: נתוני הלמ"ס מציגים ירידה בכושר הייצור של המשק, ירידה בצריכה הפרטית וקיפאון בהשקעות; העליה היחידה היא בהוצאות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בניגוד לתקוות, המשק הישראלי מסרב לצאת מהמיתון. מנתונים שמפרסמת היום (שני) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי ברבעון השני של 2003 ירד התוצר המקומי בשיעור שנתי של 3 אחוזים. פירוש הדבר הוא שחלה ירידה בסך הסחורות והשירותים שמיוצרים במשק. הירידה מהווה היפוך המגמה של הרבעון הראשון של השנה, שבו נרשמה צמיחה בשיעור שנתי של 3.6 אחוזים.

בסך הכל, חלה בחצי הראשון של 2003 צמיחה של אחוז אחד בלבד, בשיעור שנתי, בהשוואה למחצית השנייה של השנה שעברה. הצמיחה המתונה הזו תואמת את תחזיות משרד האוצר. לעומת זאת, היא גבוהה
מהתחזית הפסימית יותר של בנק ישראל, שהעריך כי השנה לא תחול במשק כל צמיחה שהיא.

לדברי הלמ"ס, העלייה המתונה לא נובעת מעליה ברמת החיים ובצריכה הפרטית, אלא מעלייה בהוצאות הממשלה. אלו גדלו במחצית הראשונה של השנה בשיעור שנתי של 5.2 אחוזים. אולם, הצריכה הפרטית ירדה במחצית הראשונה של 2003 בשיעור שנתי של 0.4 אחוזים, בהמשך לירידה של אחוז שלום במחצית השנה הקודמת.

את הירידה ברמת החיים במחצית הראשונה של השנה משקפת בעיקר ירידה של 9.2 אחוזים בהוצאות הציבור לרכישת מוצרים בני קיימא, כמו מקררים, מכונות כביסה ומזגנים. בנוסף, נרשמה בתקופה זו גם ירידה של 1.2 אחוזים בהוצאה לצריכה שוטפת לנפש - צריכה של מוצרים כדוגמת מזון ומשקאות, ביגוד, שירותי בריאות וחינוך ועוד.

עוד מתברר מנתוני הלמ"ס כי היקף ההשקעות בענפי המשק השונים נותר במחצית הראשונה של השנה כמעט ללא שינוי, לאחר ירידות של 4 אחוזים במחצית השנה הקודמת, ושל 9.2 אחוזים במחצית הראשונה של השנה שעברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by