בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורם אמריקני בכיר: ארגון הטרור "אנסאר אל איסלאם" חשוד בפיגוע באו"ם 
 
 ענן עשן גדול עולה ממטה האו``ם. בגדאד (סקאי ניוז)   
 
חדשות נענע

האו"ם החל לפנות את אנשיו לירדן בעקבות הפיגוע; יחד עם זאת אמר ענאן: עובדי האו"ם לא יפונו מעיראק; גופת השליח המיוחד של האו"ם לעיראק נמצאה מתחת להריסות; מעל 100 בני אדם נפצעו; בוש גינה הפיגוע, אנאן ביטל חופשתו ושב לניו יורק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שליח האו``ם דה מלו והמזכ``ל ענאן (רויטרס)
 שליח האו``ם דה מלו והמזכ``ל ענאן (רויטרס)   
גורם אמריקני בכיר אמר היום (רביעי) כי אנשי ארגון הטרור "אנסאר אל איסלאם" נחשבים לחשודים אפשריים בביצוע הפיגוע במפקדת האו"ם בבגדאד. עוד הוסיף הגורם כי גורמים אמריקניים בודקים האם קיים קשר בין הפיגוע היום לבין הפיגוע שאירע באוגוסט בשגרירות ירדן בבגדאד.

האו''ם החל היום (רביעי) בפינוי חלקי של אנשיו מבגדאד לירדן. הדבר נעשה בעקבות הפיגוע שאירע אתמול במטה האו''ם בבגדאד. נכון לעכשיו הגיעו לעמאן שלושה מטוסים שנושאים את אנשי האו''ם, בהם פצועים רבים. מניין הקורבנות בפיגוע במטה האו"ם עלה ל-24 בני אדם, בהם השליח המיוחד לעיראק, סרג'ו ויירה דה מאלו, יועץ כוחות הקואליציה למשרד הפנים העיראקי ו-15 נציגי האו"ם.

יחד עם זאת מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, אמר היום כי עובדי האו"ם הנמצאים בעיראק יישארו במדינה וימשיכו בעבודתם למרות הפיגוע אמש במטה הארגון בבגדאד. ענאן הדגיש כי עם שובו לניו-יורק תתבצע הערכה של אמצעי הבטיחות שצריכים להינקט. "לא יפחידו אותנו", אמר. בפיגוע נהרגו 20 בני אדם, בהם גם השליח המיוחד לעיראק, סרג'ו ויירה דה מאלו, יועץ כוחות הקואליציה למשרד הפנים העיראקי ו-15 נציגי האו"ם.

ראש המינהל האמריקני בעיראק, פול ברמר, מעריך כי מי שביצע את הפיגוע במטה האו"ם הם טרוריסטים ממדינות חוץ כמו סוריה סודן ותימן שהסתננו לעיראק, שהצבא האמריקני כבר עלה על עקבותיהם. לדבריו, המטען ששימש בפיגוע היה גדול מאד וככל הנראה הורכב בעיראק אך ייתכן גם שהוחדר אל תחומה.

נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, גינה את הפיגוע. לדבריו, מעשים כאלה לא ירתיעו את ארצו ואת הקהילה הבינלאומית. הוא שוחח עם מזכיר האו"ם ועם ראש המינהל האמריקני בעיראק והבטיח סיוע בפעולות החילוץ בבגדאד. המזכ"ל קופי ענאן הפסיק את חופשתו בצפון אירופה ושב למרכז האו"ם בניו יורק.

נשיא מועצת הביטחון, שגריר סוריה, מסר כי התקפות כמו שהיו בבגדאד לא יפגמו ברצון האו"ם והקהילה הבינלאומית לסייע לתושבים בעיראק. גינויים חריפים לפיגוע פירסמו גם מדינות נאט"ו, רוסיה וברזיל, ארצו של נציג האו"ם דה-מאלו.
 

"פתאום היה פיצוץ והכל נפל"

כוחות הצלה וסיוע פועלים גם הבוקר במקום ומנסים לאתר ניצולים בהרי ההריסות שנוצרו היכן שעמד המטה, שחלק גדול ממנו קרס. המקום שימש בעבר כמפקדה ממנה פעלו פקחי האו"ם שניסו לפני המלחמה למצוא את הנשק הבלתי קונוונציונלי שהחזיקה עיראק. הפיצוץ נשמע גם באיזורים מרוחקים יחסית, וגם בבניינים רחוקים נופצו חלונות עקב ההדף הרב.

במטה האו"ם שהו בעת הפיצוץ כשלוש מאות בני אדם, בהם עובדי או"ם, מרביתם עיראקים וכתבים שהגיעו למסיבת העיתונאים שנערכה במקום. פואד ויקטור, עובד האו"ם שנכח במקום, סיפר: "פתאום היה פיצוץ והכל נפל. היו הרבה אנשים בפנים בגלל שאף אחד עוד לא הלך הביתה".

המתקפה הנוכחית מצטרפת לשורה ארוכה של פיגועים ופעולות חבלה שאירעו בעיראק בימים האחרונים. לפני מספר ימים נהרגו 17 בני אדם בפיצוץ משאית תופת מחוץ לשגרירות ירדן בבירה העיראקית. שלשום נהרג חייל אמריקני ושני חיילים נוספים נפצעו בהתקפות על מטרות אמריקניות בבגדאד.

במקביל, נאמני סדאם חוסיין תוקפים בימים האחרונים את תשתיות ומתקני הנפט והמים בעיראק וגורמים לנזקים כבדים. אתמול העריך ראש המנהל האזרחי ברמר כי המתקפות גרמו לכלכלת המדינה נזק קשה של מיליארדי דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by