בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
אילון: אין שום כוונה להתנצל בפני ממשלת טורקיה 

אילון: אין שום כוונה להתנצל בפני ממשלת טורקיה

 
פוליטי-מדיני |
 

מליאת הכנסת התכנסה לדיון על האפשרות לפצות את טורקיה ולהתנצל בעקבות אירועי המשט. סגן שר החוץ דחה את הדיווחים על הסכמת ישראל למהלך וח"כ א-סאנע הביע תמיכתו: "כשהייתה שריפה הטורקים היו מלאך מושיע, אבל להתנצל על העוול שנעשה - זה אסור"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

סגן שר החוץ, דני אילון, הכריז היום (רביעי) כי מדינת ישראל אינה מתכוונת להתנצל בפני ממשלת טורקיה בעקבות אירועי המשט. זאת, על רקע הדיווחים על התנצלות ישראלית והענקת פיצויים למשפחות ההרוגים על הספינה "מרמרה" בחודש מאי האחרון.

 
"האם לפצות את משפחות המחבלים?"
 "האם לפצות את משפחות המחבלים?" 
 צילום: דובר צה"ל (ארכיון) 
 

אילון התבטא בנושא בדיון במליאת הכנסת על הצעה לסדר היום שהגיש חבר הכנסת דני דנון מהליכוד, לגבי האפשרות שממשלת ישראל תתנצל. אילון הציע להסיר את הנושא מסדר היום. "אני מניח שהמציעים נשענו על דיווחים בתקשורת, אבל אני בוודאי לא אחראי על דיווחים בתקשורת", אמר. לאור דבריו של אילון, הוסרה ההצעה מסדר היום.

 

"אני שואל את עצמי האם אנחנו השתגענו", אמר ח"כ דנון בדיון. "האם מישהו באמת שוקל להתנצל בפני ממשלת טורקיה על משט המחבלים? האם לפצות את משפחות המחבלים, כאשר המעורבות הטורקית ברורה? אני מקווה שאנחנו לא נתנצל. החיילים האמיצים שלנו לא צריכים לבקש סליחה".  

 

בהמשך קרא חבר הכנסת דנון "בקשת התנצלות" פיקטיבית שחיבר לממשלת טורקיה והקריא אותה מעל דוכן הנואמים: "אבקש להתנצל בפני ממשלת טורקיה על כך שממשלת ישראל לא דאגה לבידוק של אוניית הטרור טרם יציאתה מטורקיה. אתנצל על כך שחיילי השייטת לא פעלו עם נשק חם ופעלו בהיגיון, והרגו רק 9 מחבלים. במידה ורשויות המדינה היו יודעות שיש מחבלים על האוניה היינו צריכים לתת הוראה אחרת בלי לסכן את אנשינו. סליחה ששיחררנו אנשי טרור שהיו על האוניה ומימנו את כרטיס החזרה שלהם לטורקיה בלי לעצור אותם. סליחה שגם לא פנינו לאו"ם וביקשנו שיגנה את טורקיה ויבדוק את הקשר בין ארגון ה-IHH לטרור".

 

"סטירת לחי נוראה בפרצופם של לוחמי השייטת"

 

חבר הכנסת אריה אלדד הזהיר מפני ההשלכות של מתן פיצויים למשפחות הרוגי המשט. "אלפי מחבלים נהרגו בשנים האחרונות בקרבות נגד ממשלת ישראל. לחלקם היה נשק ביד, את חלקם הפתענו, הרגנו אותם. בדין הרגנו אותם כי הם הניפו יד על יהודים. תארו לכם שמשפחתו של שייח' יאסין או של כל ארכי או תת מחבל שהרגנו בדין יגישו נגדנו תביעת פיצויים. אני מניח שאחרי שנגמור לצחוק נדחה את התביעה".

 

עוד הוסיף אלדד: "על המרמרה באו מחבלים רשומים עם תעודות של ארגון טרור והם באו להרים את ידם על מדינת ישראל. הם מחבלים, מצווה להרוג אותם. זו סטירת לחי נוראה בפרצופם של לוחמי השייטת ששלחנו אותם להגן על מדינת ישראל. אני מציע לממשלת ישראל לא לנסות לקנות בכסף את הכבוד שלנו".

 

חבר הכנסת דב חנין (חד"ש) תקף את הממשלה ואמר: "הפרשה הזו תלמד סוף סוף את הציבור הישראלי שיעור באמת ובשקר, בתעמולה ובמה שעומד מאחוריה. כאשר הציבור שומע על נכונות ישראלית לפצות או להתנצל את הנפגעים בפרשת המרמרה, הוא בוודאי מופתע, הרי הציבור קרא ולמד את מה שאריה אלדד אמר - שהייתה פה ספינה מלאה באנשים חמושים ומרושעים שבאה להרוס ולהרוג".

 
 

"הממשלה נהגה כפיראטים בלב ים"

חנין. "שיעור חשוב לגבי יחסיות האמת"
 חנין. "שיעור חשוב לגבי יחסיות האמת" 
 צילום: רוני שיצר (ארכיון) 
 

"יש כאן שיעור חשוב לגבי יחסיות האמת שהיא מגיעה מהצינורות הרשמיים", הוסיף חנין. "האמת הזו היא מאוד מוגבלת וכפופה לצרכים הפוליטים של הממשלה. אני מקווה שתהיה התנצלות בפני האנשים שנפגעו שלא היו טרוריסטים ולא באו בשום כוונות זדון, והיו חלק ממשט פוליטי והומניטרי, וממשלת ישראל קיבלה החלטה אומללה לעצור בכוח את המשט. זו הייתה החלטה מראש על טרגדיה. כנראה שהיו מי שחשב שישתלטו על המשט הזה ללא התנגדות, ויקבלו אותם בפרחים".

 

חבר הכנסת טאלב א-סאנע הביע תמיכתו בפיצוי והתנצלות לטורקיה ותקף את התנהלות הממשלה. "זו לא פעם ראשונה שסגן השר מכריז שלא תהיה התנצלות ובסוף יש התנצלות והתקפלות. הממשלה נהגה כפיראטים בלב ים. יהיה פיצוי וגם התנצלות. כשהייתה שריפה הטורקים היו מלאך מושיע, אבל להתנצל על העוול שנעשה - זה אסור".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by