בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
התוכנית של נתניהו: הגבלת הקצבאות לאברכים, תוספת למלגות סטודנטים 

התוכנית של נתניהו: הגבלת הקצבאות לאברכים, תוספת למלגות סטודנטים

 
פוליטי-מדיני |
 

אחרי הסערה סביב חוק האברכים, יביא ראש הממשלה ביום ראשון לאישור השרים הצעה להענקת קצבה לאברכים ל-5 שנים ותוספת של 50 מיליון שקלים לסטודנטים נזקקים. "ההסדר החדש יתמרץ את אוכלוסיית האברכים לצאת לעבודה", אמר נתניהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:11 דקות)

קצבה למשך 5 שנים בלבד
 קצבה למשך 5 שנים בלבד 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק (ארכיון) 
 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יציג ביום ראשון הקרוב בישיבת המממשלה הצעה חדשה בנושא הקצבאות האברכים. לפי ההצעה, הממשלה תגביל את מספר שנות הקצבה לה זכאים אברכי הישיבות לחמש שנים, ובמקביל לראשונה יוגבל מספר הזכאים ללימודי כולל ללא הגבלה, למספר מצומצם של "לומדים מתמידים". זאת, בניגוד למצב הקיים היום, לפיו כלל הזכאים מקבלים קצבה לשנים ארוכות.

 

במקביל, תינתן תוספת של 50 מיליון שקלים לסטודנטים נזקקים במסגרת קרן הסיוע. ההמלצות גובשו על ידי ועדה בין משרדית בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה. 

 

כזכור, הצעת החוק בנושא הענקת קצבאות לתלמידי ישיבות עוררה סערה ומחאה מצד הסטודנטים שטענו לאי-שוויון. הסטודנטים קיימו הפגנות מחאה בנושא ברחבי הארץ.

 

לפי ההצעה החדשה, התמיכה לאברכי הכולל, בסך כולל וקבוע של 127 מליון שקלים לשנה, תינתן בשני מסלולים. במסלול הראשון תינתן קצבה למשך 5 שנים בלבד, כאשר בארבע השנים הראשונות תינתן קצבה מלאה בסך של עד 1,040 שקלים. השנה החמישית תהווה שנת השתלבות, בה תינתן קצבה של 75% מהסכום הראשוני. בתקופה זו ילמד האברך חצי מזמנו ויוכל לעבוד בחצי משרה.

 

במסלול השני, תוענק קצבה מופחתת המיועדת לקבוצה מצומצמת מאוד של "לומדים מתמידים", המתכוונים להקדיש חייהם ללימוד תורה, בעלות שלא תעלה על 20 מליון שקלים מסך התמיכה השנתית לאברכים. ההערכה היא כי מדובר בכ-2,000 איש בלבד.

 

"ההסדר החדש יתמרץ את אוכלוסיית האברכים לצאת לעבודה"

 

"מטרת ההסדר החדש היא לאזן בין שני עקרונות מרכזיים. העיקרון הראשון הוא רגישות אנושית", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מדובר באוכלוסיה ענייה מאוד, באלפי משפחות עם ילדים קטנים, ואי אפשר לפגוע בבת אחת ברמת ההכנסה שלהם.  אבל מנגד - העיקרון השני, עליו אני עומד בכל תוקף הוא שאסור להנציח את העוני. אסור לנו לעודד את המשך המצב הקיים. ההסדר החדש יתמרץ את אוכלוסיית האברכים לצאת לעבודה ולשפר את מצבה הכלכלי וגם יגלה רגישות כלפי אלפי משפחות עניות, ויפתור את הבעיה בהדרגה".

 

11,000 אברכי כולל מתוך כ-70,000, מקבלים כיום את קצבת הסיוע על פי מספר קריטריונים, שייושמו גם על פי ההחלטה הנוכחית: נשואים עם 3 ילדים, סך ההכנסה המשפחתית לא עולה על 1,200 שקלים בחודש ושאין ברשותם רכב.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by