בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור מסייר היום ברשות הפלסטינית 

האפיפיור מסייר היום ברשות הפלסטינית

 
 
חדשות נענע 

מתאם הביקור בישראל רפי פלד הביע הבוקר (רביעי) חשש שהמיסה המתוכננת בהר כורזים תבוטל בשל מזג האויר הקשה. האאפיפיור התקבל על ידי עראפת בבית-לחם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור יוחנן פאולוס השני יצא הבוקר לסיור בשטחי הרשות הפלסטינית. הוא טבל טבילה סמלית באתר הטבילה "קאסר-אל-יהוד", על גדות הירדן. מאוחר יותר יקיים האפיפיור מיסה המונית בבית-לחם.

הפלסטינים מצפים כי בנאום שישא האפיפיור בבית-לחם, יודיע האפיפיור על תמיכתו בזכות הפלסטינים למדינה עמצאית שבירתה ירושלים. האפיפיור נחת הבוקר בבית-לחם והתקבל על ידי עראפת ושרים פלסטינים. הוא נישק רגבי אדמה שהוגשו לו על ידי נער ונערה פלסטינים.

בשעות הבוקר נמסר כי הרחבה בא ישא האפיפיור את המיסה, רחבת כנסיית המולד, אינה מלאה, וכי במקום 20 אלף איש שהיו אמורים להגיע, הגיעו רק כחמשת אלפים, כנראה בשל האבטחה הכבדה שהוצבה סביב הכיכר.

בהמשך היום, ייבקר הכס הקדוש במחנה הפליטים דהיישה בלווית ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. חבר הכנסת אחמד טיבי, יועצו של ערפאת לשעבר, מתח בקורת על כך שישראל שבה ומעלה סוגיות פוליטיות בביקור שאותו ביקש האפיפיור להגדיר ``דתי בלבד``. טיבי הביע תקווה שהכס הקדוש יתייחס גם לבעיית הפליטים הפלסטינים, בבקורו היום בדהיישה.

מבצע האבטחה המשטרתי ``ידיד ותיק`` נכנס היום ליומו השני, ובמשטרה מרוצים. ``אם מה שראינו אמש ימשך - מצבנו בהחלט טוב`` אמר מפכ"ל המשטרה הבוקר. היום יעביר האפיפיור את מרבית יומו בשטחי הרשות הפלסטינית, ורק מחר, יגיע מבצע האבטחה לשיאו, כשהאפיפיור יסייר במערב ירושלים בליווי מאות שוטרים.

מתאם סיור האפיפיור רפי פלד מסר היום לקול ישראל כי קיום המיסה בהר כורזים מוטל בספק, בשל תנאי מזג האויר והרוח החזקה באזור. נוסף לזאת, מצב בריאותו של האפיפיור הקשיש אינו מאפשר לו לקיים אירועים תחת כיפת השמיים בתנאי מזג אויר קשים. פלד מסר כי בשעה זו מנסים למצוא פתרון לקיום המיסה, אך נראה כי לא ניתן יהיה לקיים את הארוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by