בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הממשלה אישרה את הסדר הקיצבאות לאברכים 

הממשלה אישרה את הסדר הקיצבאות לאברכים

 
פוליטי-מדיני |
 

14 שרים תמכו בהצעה המגבילה את מספר שנות הקצבה לה זכאים האברכים לחמש שנים, והגבלת מספר הזכאים ללימודי כולל ללא הגבלה. ליברמן תמך, שרי ש"ס נמנעו ושרי העבודה התנגדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(2:09 דקות)

 

הממשלה אישרה היום (ראשון) את ההסדר שצמצם את מתן הקצבאות לאברכים לחמש שנים בלבד, וכן מגביל את מספר הזכאים ללימודי כולל ללא הגבלה, למספר מצומצם של "לומדים מתמידים". בהחלטה תמכו 14 שרים, 8 התנגדו בהם שרי העבודה, ו-3 שרי ש"ס נמנעו.

 

במקביל, הוחלט כי תינתן תוספת של 50 מיליון שקלים לסטודנטים נזקקים במסגרת קרן הסיוע. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בכך יבוא לידי ביטוי גם אלמנט השוויון, עליו הצביע בג"ץ בפסיקתו מחודש יוני 2010.

 

לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מדובר בצעדים הראשונים שננקטים על ידי ממשלה כלשהי בנושא. "ממשלות רבות דיברו על כך - אנחנו עושים. זהו שינוי כיוון מהותי ואמיתי שלא נעשה עד היום. הגבלת הקיצבה נועדה לעודד את אוכלוסייה זו להשתלב בכוח העבודה, ולצאת ממעגל העוני", אמר נתניהו.

 

שני מסלולים להצעת ההחלטה

על פי הצעת ההחלטה, במסלול הראשון תינתן קצבה למשך 5 שנים בלבד, כאשר בארבע השנים הראשונות תינתן קצבה מלאה בסך של עד 1,040 שקלים. השנה החמישית תהווה שנת השתלבות, בה תינתן קצבה של 75% מהסכום הראשוני. בתקופה זו ילמד האברך חצי מזמנו ויוכל לעבוד בחצי משרה.

 

במסלול השני, תוענק קצבה מופחתת המיועדת לקבוצה מצומצמת מאוד של "לומדים מתמידים", המתכוונים להקדיש חייהם ללימוד תורה, בעלות שלא תעלה על 20 מליון שקלים מסך התמיכה השנתית לאברכים. ההערכה היא כי מדובר בכ-2,000 איש בלבד.

 

שר הרווחה יצחק הרצוג תקף בחריפות את שר החוץ אביגדור ליברמן על שתמך בחוק: "ליברמן לחם כאריה על קריאה טורמית של חוק הגיור אבל נפל כזבוב מול הסדר האברכים. ליברמן ומפלגתו הוכיחו בהצבעתם היום שבפופוליזם הם חזקים, אבל כשזה נוגע לשינוי חברתי וצודק הם נאלמים". 

 
 

"למה לא מתנים את הקצבה בהכשרה מקצועית ועבודה?"

בן אליעזר. "חבל לחזור אחורה"
 בן אליעזר. "חבל לחזור אחורה" 
 צילום: יובל יוסף 
 

במהלך הישיבה תמה שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, על המהלך והיה נרגז מאוד: "יש לי נכד בן 27 שהוא סטודנט שגם עובד בשמירה וגם עושה מילואים. אילו תשובות אני יכול לתת לו אחרי ההחלטות היום?". המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, לא הבין גם הוא את ההחלטה ואמר: "אפילו בתכנית ויסקונסין חייבו את הציבור החילוני לעבוד בגיל 40, למה כאן מגבילים את זה לגיל 29?", בתגובה ענה לו בן אליעזר "זה בגלל שאין כוללים לחילונים כמונו".

 

בן אליעזר אף התפרץ פעם אחר פעם בזמן דבריו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, איל גבאי, שהציג את התכנית. "למה נסוגתם מהטיוטה הראשונה? למה אתם לא מתנים את הקצבה בהכשרה מקצועית ועבודה? עשינו התקדמות משמעותית בשנה האחרונה, חבל לחזור אחורה", תקף.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by