בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ון וולף נועד עם אבו מאזן ברמאללה 
 
 ניתק את קשריו עם הארגונים. אבו מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

סאיב עריקאת יצא במהלך הפגישה להתייעצות דחופה עם ערפאת במוקטעה; מהות הפגישה לא ידועה; הקבינט הפלסטיני הכריז מלחמה על הארגונים בעקבות הפיגוע בי-ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השליח האמריקני ג'ון וולף נפגש היום בצהריים (חמישי) עם ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, ברמאללה. אחד ממשתתפי הדיון סעיב עריקאת יצא באמצע הדיון לפגישה דחופה עם יאסר ערפאת במוקטעה וחזר. לא ברור מה פשר ההתייעצות.

הוועד הפועל של אש"ף התכנס אמש ברמאללה, בראשותו של יאסר ערפאת, כדי לדון בהחלטות שאישר הקבינט הפלסטיני בעזה. הוועד קבע כי על כוחות הביטחון הפלסטינים לאכוף את החלטות הקבינט. כן הוחלט על הקמת ועדה, בהשתתפות שר הביטחון ברשות, מוחמד דחלאן, שתגבש המלצות לפעולה נגד החמאס והג'יהאד האיסלאמי.

כמו כן הוחלט לא לאפשר לדוברים של ארגוני הטרור להתראיין באמצעי התקשורת. בישיבת הקבינט מוקדם יותר החליטו השרים הפלסטינים להכריז מלחמה על החמאס והג'יהאד, אשר נטלו אחריות לפיגוע התופת, שאירע ביום שלישי בירושלים. שרי הקבינט החליטו, בין השאר, לסגור מוסדות שפועלים בחסות שני הארגונים, ולהפסיק את פעילותם של עיתונים ובטאונים שהם מוציאים לאור.

בהודעה רשמית של הקבינט נכתב, כי השרים קיבלו את המלצתו של השר דחלאן, לנהל "פעולה מתמשכת נגד החמאס והג'יהאד האסלאמי". ההחלטה נומקה בכך ששני הארגונים "ירקו בפרצופה של הרשות הפלסטינית, ולכן לא ניתן להגיע עמם לפשרה". במהלך הישיבה איים ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-מאזן, להתפטר במידה ועראפת לא יאשר את הפעולה נגד החמאס והג'יהאד.

במהלך פגישת הקבינט הפלסטיני, טילפן מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לאבו-מאזן, והבהיר לו כי ארצות הברית מצפה מהרשות לפעול נחרצות נגד הטרור. בתוך כך מסרו אתמול מקורות פלסטיניים, שפעילים מרכזיים של הארגונים בעזה כבר ירדו למחתרת. ואילו הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חללי אל-אקצה, פרסמו אמש כרוז התוקף את אבו-מאזן ודחלאן. בכרוז התחייב הארגון לעמוד לצד החמאס אם יינקטו נגדו צעדים.

זמן קצר לאחר הפיגוע הודיעה ממשלת ישראל, כי בכוונתה להשהות את העברת האחריות הביטחונית על שתי ערים נוספות בגדה לידי הרשות הפלסטינית. לאחר שהתפרסמה הודעה, כי החמאס והג'יהאד אחראים לפיגוע, הודיע אבו מאזן כי הוא מנתק את קשריו עמם. הוא אף הורה למשטרה הפלסטינית להביא למעצרם של מתכנני הפיגוע.
 

עריקאת: ערפאת לא אחראי

 
סאיב עריקאת, מקורבו של ערפאת, אמר הבוקר ב"גלי צה"ל" כי ישראל אינה יכולה להאשים את הפלסטינים בכך שלא מנעו את הפיגוע אמש בירושלים, משום שצה"ל הוא השולט בחברון, בקלקיליה ובשכם. לדבריו, לרשות אין את היכולת להתמודד עם המחבלים שיוצאים מערים אלו.

עריקאת הכחיש את טענות גורמים בירושלים, לפיהן יו"ר הרשות, יאסר ערפאת, הוא העומד מאחורי הפיגועים. לדבריו, ערפאת ואבו מאזן עובדים יחד כדי לנסות ולמנוע מעשים כאלו. עריקאת אמר עוד כי הרשות תחקור את מי שעומד מאחורי מבצעי הפיגוע, ותעמיד אותם לדין. עריקאת קורא לישראל לשוב לשולחן המו"מ, משום "שאין פתרון צבאי למצב, ואלימות לא תועיל לאף צד".

שר התקשורת הפלסטיני, עזאם אל אחמד, אמר ל-ynet כי הפיגוע מנוגד למדיניות הרשות. לדבריו, "הרשות קראה לכל הפלגים לשמור על ההודנא ולא להיגרר לסוג זה של תגובות שאליהן שאפה ממשלת ישראל לגרור את הפלסטינים"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by