בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון יציע לאסד נוסחת פשרה 

קלינטון יציע לאסד נוסחת פשרה

 
 
חדשות נענע 


על פי הנוסחה, האזור בין קווי 67 לגבול הבינ"ל יהיה אזור חופשי המותר בתנועה ישראלית, אך נמצא תחת ריבונות סורית. בעקבות הפסגה צפויות מחוות סוריות כלפי ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי הבריטי פטריק סיל, המקורב לנשיא סוריה חאפז אל אסד, אמר היום (רביעי) כי נשיא ארצות הברית ביל קלינטון יעלה בפגישתו עם אסד הצעת פשרה לקביעת הגבול בין ישראל וסוריה לאחר חתימת הסכם השלום בין שתי המדינות.

סיל טוען כי על פי נוסחת הפשרה האמריקנית תחייב את ישראל לסגת עד לקוי 4 ביוני 67, אך השטח המשתרע בין הגבול הבינלאומי לקוי 67 יוכרז כשטח פתוח תחת ריבונות סורית, ותתאפשר בו תנועה חופשית של ישראלים. סוריה מצידה תוותר על דרישותיה ליהנות מגישה למי הכינרת.

סיל, השוהה כעת בוינה, הוסיף ואמר כי פגישת קלינטון ואסד בז`נבה לא הייתה מתקיימת, לולא הובטחה לנשיא קלינטון הצלחה בדיונים.

מגלי צה"ל נמסר כי סיל טען כי שני המנהיגים יחליפו ביניהם ערובות: קלינטון יתחייב לתמוך בעמדת סוריה בנוגע לנסיגה מלאה מהגולן ואסד יתחייב למחוות כלפי ישראל בנושאי הביטחון והנורמליזציה.

במקביל אמר היום מאמר המערכת של עיתון מפלגת הבעת` השלטת בסוריה כי "סוריה מצפה לשמוע את מילות הקסם: נסיגה לקווי ה-4 ביוני 67".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by