בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נחתם הסכם הערבויות עם ארה"ב 
 
 ארה``ב סומכת עלינו. נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ישראל מתכוונת לגייס 9 מיליארד דולר באמצעות אגרות חוב; משרד האוצר מתכוון להשתמש בחלק מהכסף לצמצום הגירעון בתקציב המדינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסכם הערבויות בין ישרל וארצות הברית נחתם אתמול (רביעי), במטרה לאפשר לישראל לגייס בשלוש השנים הקרובות תשעה מיליארד דולרים בשוקי ההון העולמיים באמצעות הנפקת אגרות חוב. ההנפקה תיעשה בריבית נמוכה יחסית.

על ההסכם חתמו מטעם ישראל נציג החשב הכללי בניו-יורק, הרי לנגמן, וסגנו, ירון נוידרפר, ומטעם ממשלת ארצות הברית, גורדון ווסט סמנכ"ל ה-AID.

לפי ההסכם, כל דולר שישראל תשקיע בשטחים יופחת מכספי הערבויות. רוב אגרות החוב שיונפקו יהיו לתקופה של עשרים שנה, והשאר לתקופה של שלושים שנה. משרד האוצר הודיע, שהתוכנית היא להשתמש בחלק מכספי הערבויות לצורך כיסוי הגירעון בתקציב המדינה.

במסגרת ההסכם התחייבה ישראל לבצע שורה של רפורמות ושינויים מבניים במשק המקומי, ולצמצם את הגירעון בתקציב המדינה לשנה הבאה. שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר שהחתימה על ההסכם מעידה על כך שהממשל האמריקני מאמין בכלכלת ישראל ותומך במדיניות הכלכלית של הממשלה.

החשב הכללי פרסם מכרז, שהזמין מוסדות פיננסים להציג את מועמדותם לתפקיד החתמים בתוכניות הגיוס של הממשלה. המשנה לחשב הכללי הודיע, כי על המועמדים המעוניינים לשמש כחתמים, לעבור תחילה בדיקת כשירות. תהליך בדיקת כשירות החתמים תתבסס על הפרטים שימלאו המועמדים בעצמם בטפסי ה"בקשה לחיתום" - RFQ. מבין כל מגישי הבקשות לחיתום יבחרו החתמים הכשירים אשר יזכו לעבור לשלב המכרז התחרותי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by