בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור: יש לפתור את בעיית הפליטים 

האפיפיור: יש לפתור את בעיית הפליטים

 
 
חדשות נענע 

מיד בתום ביקורו במחנה הפליטים דהיישה פתחו צעירים במהומות והתעמתו עם המשטרה; הכס הקדוש: מן הפלסטינים נגזל לא רק הבית, אלא גם החופש; מחר יבקר האפיפיור בירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהומות פרצו הערב (רביעי) בין תומכיו ומתנגדיו של יאסר ערפאת במחנה הפליטים דהיישה, מיד לאחר ביקורו של האפיפיור במקום.

המשטרה הפלסטינית התעמתה מאות הצעירים הפלסטינים, שפתחו במהומות. הפליטים אף צעדו לכיוון תחנת המשטרה הקרובה וזרקו עליה אבנים. שני מפגינים נפצעו, ופונו אחרי קשיים רבים לבית חולים.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי לפי עיתונאים באיזור אנשי המשטרה הפלשתינית המקומית אף התעמתו עם כוחות תגבור שהובאו מרצועת עזה.

הערב ישן האפיפיור בבית שגריר הואתיקן בארץ, ומחר יבקר בירושלים.

 
האפיפיור עצמו קרא בנאומו בדהיישה לפתור את בעיית הפליטים הפלסטינים. בביקור במחנה הפליטים אמר הכס הקדוש כי המנהיגים במזרח התיכון נדרשים להגיע לפתרון צודק של הבעיה.

בנאומו פנה האפיפיור לקהל ואמר נמנעו מכם דברים רבים כגון בית, שירותי בריאות וחינוך. "אתם נוטלים עמכם זיכרונות קשים של יציאה בכוח מבתיכם. לא רק את רכושכם השארתם שם אלא גם את החופש". הדברים התווספו להצהרתו של האפיפיור על זכות העם הפלסטיני למולדת.

השר חיים רמון, הממונה על ביקור האפיפיור, אמר כי דבריו של יוחנן פאולוס השני לגבי זכויות העם הפלסטיני תואמות את מדיניות ממשלות ישראל מאז 1978, עת נחתם הסכם קמפ דיויד. מגלי צה"ל נמסר כי רמון טען שאין לראות בדברי האפיפיור ביקורת כלפי ישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by