בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: כ-10,000 איש מתו עקב מזג האוויר הקטלני 
 
 שיראק השזוף בנאום בקבינט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השר פאלקו אישר את הערכות הלא רשמיות שפורסמו; הנשיא הצרפתי הגיב היום לראשונה לאירועים; בילה בשבועיים האחרונים בחופשה בקנדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא צרפת, ז'אק שיראק, הבטיח היום (חמישי) כי יפעל לתיקון הכשלים במערכת הבריאות הצרפתית. זוהי ההתבטאות הראשונה של הנשיא הצרפתי מאז החל גל החום שקטל אלפים במדינה.

השר הצרפתי, הוברט פאלקו, אמר לעיתונאים כי "סביר להניח" שלפחות 10,000 בני אדם מתו בעקבות החום הכבד, למרות שעדיין לא ניתן להעריך את מספר ההרוגים באופן וודאי. הערכות הממשלתיות הרשמיות עומדות על כ-5,000 בני אדם.

פאלקו היה הגורם הממשלתי הראשון שאישר את הערכות המזעזעות כי מספר המתים עלול לעלות בעקבות עליית הטמפרטורות ליותר מ-40 מעלות ביום.

שיראק נמצא תחת מטח אש מצד האופוזיציה והתקשורת בצרפת על כך שלא הגיב מוקדם יותר. שיראק לא מסר את מספר ההרוגים כתוצאה מגל החום, אך אמר שמזג האוויר "גרם למספר רב של קורבנות".

הנשיא אמר כי יעשה הכל על מנת לתקן את הכשלים שהתעוררו במערכת הבריאות. עוד הוסיף: "עכשיו הזמן לבדוק, להשאר מלוכדים ולפעול".

נאום הנשיא בפני האומה לאחר פגישת הקבינט הוא אירוע נדיר במיוחד. כנשיא משתדל שיראק להישאר מחוץ לפוליטיקה היום-יומית. בחירתו לפנות לאומה היווה צעד חירום כנגד הביקורת בנוגע לטיפול הכושל במשבר. התקשורת טענה כי הממשלה לא פועלת בצורה מספקת, וכאשר החלה לפעולה היה הדבר מאוחר מדי לאור מספר הקורבנות.

שיראק נאם לאחר שחזר מחופשה בקנדה, ולא טרח להגיב על גל החום בשעה ששהה בחופשה, למרות שממשרדו נמסר כי הוא עוקב מקרוב אחר האירועים. המבקרים ציינו כי ראש הממשלה לשעבר, ליונל ג'וספן הפסיק את חופשתו במצרים במהלך מזג האוויר הסוער בשנת 1999.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by