בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רובין: קיימים פערים משמעותיים בין ישראל לסוריה 

רובין: קיימים פערים משמעותיים בין ישראל לסוריה

 
 
חדשות נענע 

כך אומר דובר משרד החוץ האמריקני בתגובה לראיון שהעניק הנשיא מובראק, ולפיו שיחות השלום בין המדינות יתחדשו לאחר הפסגה בין קלינטון לאסד; הנשיא ויצמן אופטימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`יימס רובין, דובר משרד החוץ האמריקאי, אומר היום (חמישי) כי קיימים עדיין פערים משמעותיים בין עמדות ישראל וסוריה, לקראת פסגת קלינטון אסד.

סוכנות הידיעות איי.פי. מוסרת כי בתגובה לראיון שהעניק נשיא מצריים, חוסני מובארק, לוושינגטון פוסט אמר רובין: ``יעבור לא מעט זמן עד שניתן יהיה לגשר על הפערים בין שתי המדינות בדרך להשגת הסכם שלום``.

מובארק אמר בראיון כי שיחות השלום בין ירושלים לדמשק יחודשו לאחר פגישת קלינטון אסד ביום ראשון הבא. הנשיא המצרי טעו כי שליחים שונים, כולל אמריקנים ובריטים, סייעו לקרב בין ישראל לסוריה וכי הסוגיות שנותרו במחלוקת אינן סבוכות במיוחד.

בממשל האמריקני חוששים מאד שציפיות גבוהות מדי לקראת מפגש קלינטון אסד יביאו להכשלתו או ייצרו מצב שכל הישג ייראה בלתי מספיק , עם זאת מקווים בממשל כי המפגש יביא לחידושו של המשא ומתן וסיומו תוך זמן קצר , במקרה הטוב ביותר מדובר בחודשיים שלושה.

לשכת ברק אמרה היום בתגובה לדברי מובארק כי עדיין לא ברור מתי יתחדשו השיחות עם סוריה ואם אכן יתחדשו, צפוי מו"מ לא פשוט נוכח הפערים בעמדות שני הצדדים.

מקור דיפלומטי בכיר אמר היום כי ישראל בקשה מארצות הברית לנסות להפוך את פסגת קלינטון-אסד לפסגה משולשת שתכלול גם את ראש הממשלה אהוד ברק.

נשיא המדינה, עזר ויצמן, מביע אופטימיות לקראת פגישתם של הנשיא קלינטון והנשיא אסד בשבוע הבא. ויצמן אמר כי אם שני אישים כאלה נפגשים, סביר להניח שכוונותיהם רציניות ואין הם נפגשים לריק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by