בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
קצב בראיון מיוחד: "מי היום לא נוגע ברגל? זה כלום" 

קצב בראיון מיוחד: "מי היום לא נוגע ברגל? זה כלום"

 
פלילים ומשפט |
 

בראיון מיוחד שמשודר לראשונה בחדשות 10, שב ומכחיש הנשיא לשעבר את האישומים שיוחסו לו במסגרת פרשת עבירות המין שהסעירה את המדינה. "ריבונו של עולם, מה עושים מנשיקה אחת על הלחי?", הוא תוהה. בנוסף, הוא מגן על החלטתו לבטל את עסקת הטיעון ולא שוכח לתקוף את כולם: "נקמו בי, הציבו אותי בזירת הגלדיאטורים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(14:18 דקות)

 

משפטו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב הגיע אתמול לידי הכרעה, אך רבים מפרטי הפרשה עדיין לא נחשפו לציבור. הקלטות נדירות שמתפרסמות כעת בחדשות 10 מכניסות אותנו פנימה, לתוך הדיונים שהתקיימו בשלוש השנים האחרונות בתיק קצב מאחורי דלתיים סגורות.

 

במשך שעות גולל נשיא המדינה לשעבר את כתב ההגנה שלו בפני יובל יועז, מחבר הספר "תיק קצב", וכעת מתפרסמות לראשונה בתקשורת ההקלטות הללו. "המעשים הם כלום וחסרי משמעות פלילית", מדגיש קצב בהתייחסו לאישומים נגדו, ותוהה: "מי היום לא נוגע ברגל?". לדבריו, לא היו לו שום כוונות מיניות, ו"אפילו בסעודיה לא מעמידים אדם לדין על עבירות כאלה".

 

ההקלטות מתייחסות תחילה לראשיתה של מה שעתידה להתגלגל להיות הפרשה שהסעירה את המדינה. בחודש יולי 2006 פנה קצב לעורך הדין יעקב נאמן וסיפר לו על א', עובדת לשעבר בלשכת הנשיא שמטרידה אותו. "התייעצתי איתו ואמרתי לו שאני לא יודע מה לעשות. אותה בחורה לחצה עליי ורצתה לעבוד בבית הנשיא. לא רציתי להעסיק אותה, אך היא התקשרה לעובדות, איימה על עובדים, אמרה שמנהלת איתי רומן והפיצה שמועה שיש לי תינוק", נזכר קצב. "לא רציתי שבבית הנשיא תסתובב בחורה שיש לה רגשות עזים כלפיי, ופתאום ראיתי שהיא מדברת על חצי מיליון דולר - הקלטתי את השיחה כולה מא' עד ת'".

 

בעצת עורכי דינו, פנה קצב ליועץ המשפטי לממשלה מזוז וסיפר לו על ניסיון הסחיטה לכאורה. יומיים אחר כך, הפרשה כבר התפוצצה. "ערוץ 2 טלפנו אליי וביקשו תגובה על מה שהם הולכים לשדר", אומר קצב. כל זאת קרה כשהוא בדרכו לבית הכנסת במוצאי שבת. מזוז כינס מסיבת עיתונאים שבה נתן את האות לתחילת החקירה. "הוא הזמין צבא של עיתונאים וטען כי לא דיברתי אמת. באותו רגע איבדתי את התקשורת, כי כאשר היועץ המשפטי לממשלה אומר שנשיא שיקר הוא מתחיל כדור שלג שעד היום מרסק אותי", מבהיר קצב.

 

הנשיא לשעבר טוען כי מזוז ניסה להתגבר על כשלונות העבר שלו באמצעות תיק חדש ורצה להוכיח שמול נשיא המדינה הוא "גיבור" ויכול להשיג הכשר מדעת הקהל ומהתקשורת. "לאורך כל הקריירה הפוליטית שלי חשתי שאני במבחן", אומר קצב. "זה בגלל שבאתי מקריית מלאכי וצמחתי מלמטה - ואני צריך כל הזמן להוכיח את עצמי"". כעת הוא טוען כי אולי בגלל שמזוז הגיע מנתיבות הוא ראה בפרשה שלו כקבלת הכשר מ"מועדון האליטות".

 

"ביטול הסדר הטיעון היה הזדמנות טובה לנקות את שמי"

במסגרת הפרשה המסעירה נחקרו עשר מתלוננות, אך רק שלוש מהן נכללו בסופו של דבר בכתב האישום. שלוש נשים נוספות מסרו עדות בבית המשפט. לכל הנשים, כך טוען קצב, היה אינטרס להעליל עליו, אבל כולן חולקות משהו אחד: הזכות לעבוד במחיצת אישיות בכירה כמוהו. "בשביל א' (מבית הנשיא) זו הייתה פסגת חייה, כפי שהיה לא' (ממשרד התיירות) וכפי שהיה לא' (ממשרד התחבורה). להיות דובר של שר התחבורה, ראש לשכה של שר התיירות או ראש לשכה של משרד הנשיא זו פסגה. הן ביקשו לחזור לעבוד בבית הנשיא, וכאילו לחזור להילה שהייתה להן. וכשבאה אליהן המשטרה, הן ראו בזה הזדמנות טובה בשביל לנקום על זה שסירבתי לקבל אותן לעבוד בבית הנשיא", גורס קצב.

 

הכל החל מא' מבית הנשיא. את העדות הציבורית הבלתי נשכחת היא נתנה במסיבת עיתונאים שנערכה ביוני 2007. במשך 45 דקות היא גוללה בפנים מטושטשות את גרסתה. לדברי קצב, א' סיפקה עדויות מופרכות, ולכן נעשו ניסיונות קדחתניים לנסות להפליל ולהרשיע אותו בכל זאת. אך המתלוננת המרכזית היא ללא ספק א' ממשרד התיירות, שעל פי הכרעת הדין קצב אנס אותה בלשכתו ובמלון בירושלים. קצב מכחיש כי פיטוריה מהלשכה נבעו מחששות: "אם הייתי חושש, לא הייתי מפטר אותה. היו לה בעיות". עם זאת, בית המשפט קבע אתמול כי א' היא מהימנה לחלוטין.

 

על הנשיא נאסר לדבר עם המתלוננות, אך הוא לא התאפק ופנה אל ל', מתלוננת נוספת בפרשה, שעמדה לפרסם את גרסתה. "היא הייתה בחקירה משטרתית ובפגישה בפרקליטות באותו יום, ואמרתי לה: 'ריבונו של עולם, מה עושים מנשיקה אחת על הלחי?'. את זה לקחו המשטרה ומזוז והפכו את זה לשיבוש חקירה".

 

ביוני 2007 התגבש הסדר טיעון עם קצב, לפיו כתב האישום לא יכלול עבירות אונס. קצב הסכים להודות ולקבל מאסר על תנאי, אך באפריל 2008 הוא הפתיע את כולם וחזר בו מהסדר הטיעון. "כשהחלטתי על ביטול העסקה, אמרתי שאני יודע מה המשמעות - שאני הולך למשפט", מציין קצב. "אדם יכול להיות שמח שהוא הולך להוציא המון כסף ולרסק את המשפחה שלו שנתיים במשפט? אף אחד לא שמח על זה. זו הזדמנות טובה לנקות את שמי".

 
 

"לאנשים היה אינטרס להציב אותי בזירה של הגלדיאטורים, ולהרביץ"

לאורך השנים, קצב רמז לא אחת שהתלונות נגדו הן חלק ממסע רדיפה פוליטי. הטיעון שלו היה ששלוש מהמתלוננות עבדו עם בנימין נתניהו, שבעת הפרשה ביקש לחזור לראשות הליכוד. כשהחקירה המביכה הלכה והתמשכה, בעוד קצב ממשיך לכהן כנשיא, הוגשה עתירה לבג"ץ בדרישה להורות לנשיא המדינה להתפטר מתפקידו. מגיש הבקשה היה עורך הדין יוסי פוקס, שבעבר התמודד על מקום ברשימת הליכוד. גם זה עורר את חשדותיו של קצב. "כשהיה דיון בבג"ץ של פוקס זה עורר אצלי חששות, שכן שלוש המתלוננות קשורות גם הן לנתניהו ולליכוד", הוא מקשר.

 

עם זאת, מדגיש קצב: "אני לא מאשים את נתניהו, ולא מישהו אחר. אני מציין עובדות. תעשה אתה את הפרשנות שלך. בשנה האחרונה לכהונה שלי לא היה מפגש אחד עם עיתונאים שבו לא שאלו אותי אם אני חוזר לפוליטיקה. בסקר של ידיעות אחרונות קיבלתי פופולריות של 71%, וזה מעיד יותר מכל על הסיכוי שלי להוות איום על הרבה מועמדים אחרים שהשתוקקו לתפקיד הזה. אני מתחרט על זה שנכנסתי לפוליטיקה ועל הרגע שבו נכנסתי לתפקיד נשיא המדינה. אלמלא הייתי נשיא, כל זה לא היה קורה".

 

קצב ממשיך ותוקף: "יש כאלה שלא סלחו לי, שנקמו בי על זה שפיטרתי אותם, יש כאלה שהתנקמו בי על זה שלא קיבלתי אותם לעבודה בבית הנשיא, יש כאלה שלא סלחו לי על זה שניצחתי את פרס והיו כאלה שלא רצו שאחזור לפוליטיקה. היה פה מפגש אינטרסים, ולכל אלמנט היה אינטרס לפגוע בי, להציב אותי בזירה של הגלדיאטורים ולהרביץ". לבסוף, מתפנה קצב לדבר על היחסים עם גילה אשתו, בצל השמועות על הקרע ביניהם. "כל מה שפורסם על כך שאי פעם רבנו - הכל שקר וכזב", הוא מבהיר ומכחיש כי רצתה להתגרש ממנו. "אנחנו משפחה שלווה, ואני מאחל לילדים שלי את אותה הזוגיות כמו שלנו". 

 

תגובות: היועץ המשפטי לשעבר מזוז מסר כי הדברים שהוזכרו לגביו מופרכים ואינם ראויים לתגובה. מלשכת נתניהו ביקשו שלא להתייחס לנאמר בכתבה.  

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by