בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש הוקיע הפיגוע בי-ם והורה להקפיא את נכסי החמאס 
 
 מדובר בהתקפות נגד כל מדינה חופשית. בוש (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כרך יחדיו הפיגועים בי-ם ובבגדאד ואמר כי הם "מגלים את טבעם של הטרוריסטים"; בצעד חריג הקפיא נכסיהם של יאסין, רנטיסי ובכירי חמאס נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, כרך היום (שבת) יחדיו והוקיע באופן נחרץ את פיגועי הטרור בירושלים ובמטה האו"ם בבגדאד ותיאר אותם כחלק ממערכה אלימה וטוטאליטארית.

"שני פיצוצים אלו מגלים שוב את טבעם של הטרוריסטים, ומדוע יש להביס אותם". בוש אמר את הדברים במהלך נאום הרדיו הנשיאותי השבועי שלו. בוש אמר כי "טרוריסטים מבצעים מעשי זוועה משום שהם רוצים שהעולם התרבותי יירתע ויסוג, והם יוכלו לכפות את החזון הטוטאליטרי שלהם".

נשיא ארה"ב הדגיש כי שני הפיגועים, שהסבו נזק כבד לנסיונות האמריקניים לייצב את המזרח התיכון, היו "התקפות" במלחמה נגד "כל אומה חופשית וכל אזרחנו", ונשבע להמשיך להילחם בהם ולנצח. בוש הוסיף כי "מדינה פלסטינית לא יכולה לקום על יסודות של אלימות" וכי "לא ניתן לרוצחים לקבוע את עתיד המזרח התיכון".
 

בוש: החמאס שב ואישר כי הוא ארגון טרור

דברי בוש הם המשך המתקפה האמריקנית על החמאס. הליהל הורה בוש להקפיא את נכסיהם של שישה מנהיגים בכירים בארגון, הפועלים בארצות הברית. כמו כן, הורה נשיא ארצות הברית על הקפאת הנכסים של חמישה ארגונים התומכים כספית בחמאס באירופה. בוש הסביר את החלטתו באמרו כי החמאס שב ואישר כי הוא ארגון טרור. הנשיא בוש אמר כי "החמאס עשה זאת כאשר לקח אחריות על הפיגוע הנורא שהיה בירושלים".

בשיחה עם כתבים הלילה במהלך ביקור בסיאטל אמר בוש כי הוא מתכוון להיות מעורב מאד במחלוקת הישראלית פלסטינית משום שמדובר בנושא חשוב לארצות הברית. הנשיא אמר כי אם הפלסטינים רוצים לראות מדינה משלהם עליהם לפעול ולפרק את רשתות הטרור. הנשיא ציין עוד כי ימשיך לפעול עם מנהיגים במזרח התיכון כדי לעודד אותם לפעול נגד הטרור ובכלל זה לקצץ את הסיוע הכספי וכל עזרה לארגוני הטרור.

ששת הבכירים עליהם מדובר הם שייח אחמד יאסין, עבד אל עזיז רנתיסי, חאלד משעל, עימאד אל עלמי הפועל מדמשק, אוסאמה חמדאן בכיר חמאס בלבנון, ומוסא אבו מרזוק הפועל בדמשק. חמשת הארגונים המממנים את חמאס ושאת נכסיהם מבקשת ארה"ב להקפיא הם: המועצה לסיוע לפלסטינים הפועלת מצרפת, האגודה לסיוע לפלסטינים הפועלת משווייץ, הקרן לרווחה ולפיתוח לפלסטינים שמשרדיה הראשיים נמצאים בבריטניה, איגוד הפלסטינים באוסטריה ואיגוד "סנביל" לפיתוח ורווחה הפועל בלבנון.

גורמים בבית הלבן ציינו כי זו הפעם הראשונה שארצות הברית נוקטת בצעדים אלו כלפי מקורות מימון מחוץ לארצות הברית.

בתוך כך, תת שר החוץ של ארצות הברית, ריצ'רד ארמיטג', אומר כי יש אפשרות שהממשל ישלח למזרח התיכון פקידים בכירים לאור ההתפתחויות האחרונות. הוא לא פירט, אבל בוושינגטון אומרים כי אפשר שמדובר בשר החוץ פאוול או ביועצת לבטחון לאומי רייס. ארמיטג' עצמו ייצא למזרח התיכון בחודש הבא ויבקר בכמה מדינות, אך לא נמסר היכן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by