בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איראן מאיימת בנקמה על מעצר השגריר 
 
 אחראי למותם של 85 בני אדם. סולימנפור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הנשיא חתאמי דורש מבריטניה וארגנטינה לשחרר לאלתר את סולימנפור החשוד במעורבות בפיגוע בבואנוס איירס, ולהתנצל רשמית על מעצרו; איראן ניתקה קשריה עם ארגנטינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא איראן, מוחמד חתאמי, מאיים היום (ראשון) כי ארצו תנקוט ב"פעולה קשה" בעקבות מעצרו בבריטניה של שגריר איראן לשעבר בארגנטינה, האדי סולימנפור. בנאום לאומה ששודר ברדיו דרש חתאמי מבריטניה וארגנטינה לשחרר את סולימנפור לאלתר ולהתנצל רשמית על מעצרו.

"אני מקווה שהממשלה הבריטית תיסוג מהמהלך התמוה שביצעה, ותתנצל בפני העם האיראני", אמר חתאמי, והוסיף: "ישנם גורמים מאחורי המקרה הטופלים על איראן האשמות שווא חסרות בסיס בכדי להכתים את הרפובליקה האיסלאמית של איראן".

סולימנפור נעצר בשבוע שעבר בבריטניה, לבקשת ארגנטינה ואתמול הוארך מעצרו. הוא חשוד כי תיכנן את הפיגוע בבניין הקהילה היהודית בבואנוס איירס, בירת בארגנטינה, לפני תשע שנים, שבו נהרגו 85 בני אדם וכמאתיים נפצעו. השבוע ידון בית המשפט הבריטי בבקשת ממשלת ארגנטינה להסגירו לידיה.

בקהילה היהודית בארגנטינה הביעו שביעות רצון ממעצרו של סולימנפור ואמרו, כי הגיעה העת לחקור את מעורבותה של איראן בפיגוע. אולם באיראן זעמו על המעצר ובתגובה הודיעה אתמול טהראן כי היא מנתקת את קשרי הכלכלה והתרבות שלה עם ארגנטינה. לדברי איראן, מדובר בנקמנות פוליטית שמאחוריה עומד המשטר הציוני.

ארגנטינה הגיבה בזהירות על החלטת איראן וגורמים מדיניים מסרו, כי היא אינה מעוניינת לגרום להסלמה בקשרים עם טהראן. הגורמים הביעו חשש שאיראן מנפחת את הפרשה והיא עלולה להחליט, על ניתוק מוחלט של הקשרים בין שתי המדינות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by