בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תככים ברשות - בכירים בפתח מנסים להפיל אבו מאזן 
 
 ממשיכים בכיפוף הידיים. ערפאת ואבו-מאזן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ר'גוב מונה ליועץ הביטחון של ערפאת; יעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי ויעסוק גם בקשרים עם הרביעייה הבינלאומית; מדובר בפגיעה ישירה בדחלאן ובאבו-מאזן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכים התככים ברשות. הערוץ הראשון מדווח הערב (שני) כי 17 חברים במועצה המחוקקת של הפתח מתכננים להפיל את אבו מאזן מראשות הממשלה הפלסטינית, למנות במקומו את אבו עלא, יושב ראש המועצה המחוקקת.

ממשלת אבו מאזן עצמה מנסה לשקם את היחסים עם ישראל ואת היחסים הערוכים עם יושב ראש הרשות, ערפאת. ערפאת מינה היום את ג'יבריל רג'וב ליועצו לענייני ביטחון לאומי. רג'וב סיפר כי יעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי, שתעסוק בבנייה וארגון מחדש של מערכת הביטחון הפלסטינית. כן יעמוד בקשרים עם הרבעייה הבינלאומית. על-פי הדיווחים, ר'גוב, ששימש בעבר כראש מנגנון הביטחון המסכל בגדה, אף הועלה לדרגה מקבילה לתת-אלוף.

יש לציין כי מדובר בפגיעה קשה במעמדם של דחלאן, הממונה כעת מטעם הממשלה הפלסטינית על ענייני הביטחון, ואבו-מאזן המחזיק בידיו גם את תיק הפנים הפלסטיני.

אתמול, כזכור, הוקפא מינויו של שר הפנים המיועד, נאסר יוסוף, בשל מחלוקת ברשות על סמכויות מנגנוני הביטחון. אבו מאזן דרש שיוסוף יקבל לידיו את הסמכויות על כל המנגנונים, אולם ערפאת סירב למסור אותן. המהלך החל לאחר שהוועדה המרכזית של הפתח המליצה בשבת, ברוב של 13 תומכים וללא מתנגדים, למנות את הגנרל יוסוף לשר הפנים עם סמכויות מלאות על מנגנוני הביטחון, ובכך להדיח למעשה את מוחמד דחלאן מתפקידו. אבו-מזאן לא נכח בישיבה.
 

הפלסטינים החלו לפעול נגד החמאס

 
מפקד הביטחון הלאומי ברצועת עזה, הגנרל עבד אל ראזק אל מג'יידה, הודיע כי אנשיו יפעלו למנוע ירי טילים ומרגמות מן הרצועה לתחום ישראל.

בהודעה שפירסם הבוקר אל מג'יידה, נאמר כי בהוראת ערפאת יינקטו כל הצעדים לשמור על הביטחון באזורים הסמוכים לישראל, בייחוד באזור בית חנון. מקורות ביטחון פלסטיניים אמרו כי ההנחייה של ערפאת כוללת גם מניעת ירי אל יישובים ישראליים ברצועה.

הממונה על הביטחון ברשות, מוחמד דחלאן, אמר אתמול כי החלה המערכה להשבת החוק והסדר ברצועה, והיא צפויה לכלול מספר שלבים. באזור רפיח סגרו הפלסטינים בשבת שלוש מנהרות ששימשו להברחת נשק, אמצעי לחימה וסמים ממצרים לרצועת עזה.

בנוסף, נעצרו 12 מבריחים והתקבלו דיווחים כי הפלסטינים החלו גם במעצר פעילים של ארגוני טרור. הכוחות הפלסטינים לא נתקלו בהתנגדות. סגירת המנהרות היא חלק מתכנית כללית נגד תשתיות הטרור שאישרה ממשלת אבו מאזן לאחר פיגוע ההתאבדות בירושלים.

השר הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי סגירת המנהרות משקפת את נחישות הרשות לשמור על החוק וכי המכשול להפסקת הטרור הוא פעולות החיסול של ישראל, פעולותיה בשטח הפלסטיני והמשך בניית גדר ההפרדה המנוגדת, לדבריו, לתכנית מפת הדרכים.

מוקדם יותר אמרו גורמים בכירים בממשלת אבו מאזן, כי המערכה הכוללת נגד הארגונים הפלסטינים לא תתחיל כל עוד ממשיכה ישראל, בהתקפותיה בערים פלסטינית.
 

רנטיסי דוחה ההצעה לחדש את ההודנא

בכיר החמאס, עבד אל עזיז רנטיסי, דחה הלילה את ההצעה לחדש את ההודנא, באומרו כי אין אפשרות לחדש אותה בלי נסיגה ישראלית מוחלטת מרצועת עזה ומשטחי הגדה.

לדברי רנטיסי, ישראל לא כיבדה את היוזמה הקודמת להפסקת האש וכעת חזרו הצדדים למצב הישן. הוא הזהיר כי ישראל תשלם מחיר "על הפשע של רצח אבו שנב. ראנטיסי אמר עוד כי כל מנהיגי החמאס יודעים שעלולים לפגוע בהם, אך הדבר אינו פוגע בפעולות הארגון.

בשבת אמר בכיר החמאס בלבנון, אוסאמה חמדאן, כי הארגון יהיה מוכן לדון בהודנא חדשה, למרות ההתנקשות באבו שנב. בישראל דחו גורמים מדיניים את הצעתו של השר הפלסטיני שעת' לחתום על הסכם חדש להפסקת אש, בין ישראל לפלגים הפלסטיניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by