בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אוסטריה: הממשלה עומדת לדון בפיצויים ליהודים שרכושם הוחרם בשואה 

אוסטריה: הממשלה עומדת לדון בפיצויים ליהודים שרכושם הוחרם בשואה

 
 
חדשות נענע

הנושא עתיד לעלות לדיון מיד עם סיום בדיקת נושא הפיצויים לעובדי הכפייה בתקופה הנאצית. העומדת בראש מפלגת החופש: עלינו להתמודד עם כל מעשי אי הצד של אוסטריה


 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלתה החדשה של אוסטריה עשויה לפצות יהודים שרכושם הוחרם על ידי הנאצים, מיד לאחר שתוסדר תביעתם של עובדי הכפייה בתקופת השואה כלפי ממשלת אוסטריה.

"כרגע, אנחנו עוסקים בסוגיית עובדי הכפייה" אומרת סגנית הקאנצלר והעומדת בראש מפלגת החופש הימנית קיצונית, סוזאנה רייס פאסר .

לדבריה, "בשלב השני עלינו בהחלט לשקול ולהתמודד עם בעיית ההלאמה לגזע הארי. אנחנו חייבים להתמודד עם כל מעשי אי צדק שאוסטריה אחראית עליהם".

אוסטריה הייתה חלק מהרייך השלישי אותו ייסד היטלר, בין השנים 1938-1945 והרשויות הנאציות החרימו רכוש של משפחות ועסקים בבעלות יהודים. היסטוריונים מעריכים כי הערך של הנכסים הגנובים נע סביב 18 מיליארד דולר.

סוכנות רויטרס מדווחת כי רייס פאסר הפכה למנהיגת מפלגת החופש וסגנית הקאנצלר, לאחר התפטרותו של מנהיג המפלגה, יורג היידר, בחודש שעבר.

הממשלה החדשה באוסטריה, בה משתתפות המפלגה השמרנית ומפלגת החופש, החלה החודש שעבר לעסוק בנושא עובדי הכפייה באוסטריה בתקופת השואה, ומינתה מתאם מיוחד לבדיקת הפיצויים לעובדי הכפייה שאולצו על ידי הנאצים לעבוד עבור מפעלים אוסטריים.

כזכור, אתמול קיבל הקבינט הגרמני החלטה על פיצויים בסך של כשמונה מילארד מארק לעובדי הכפייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by