בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבוכה במפגש הבין דתי בכנסיית נוטרדאם 

מבוכה במפגש הבין דתי בכנסיית נוטרדאם

 
 
חדשות נענע

השיח' תמימי אמר לאפיפיור: "אתה אורח על אדמת פלסטין שבירתה ירושלים"; המפגש שהיה אמור להיות א-פוליטי הפך לזמן מה להתנצחות על מעמדה של ירושלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבוכה הערב (חמישי) במפגש הבין-דתי שנערך במתחם כנסיית נוטרדאם, בהשתתפות האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, הרב הראשי ישראל מאיר לאו, והשיח` תיאסיר תמימי מחברון.

סוכנות רויטרס מדווחת כי מה אמור היה להיות מפגש א-פוליטי הפך במהרה לגילוי של האיבה השוררת בין ישראל לפלשתינים בויכוח סביב מעמדה של ירושלים.

בדברי הפתיחה שלו אמר הרב לאו כי בעצם עליתו לרגל של האפיפיור למדינה היהודית מכיר האפיפיור בירושלים כבירתה הנצחית והמאוחדת של ישראל.

בשעה שהשיח` תמימי עלה לנאום הוא פנה אל האפיפיור ובירך אותו באומרו: "אתה אורח העם הפלסטיני, על אדמת פלסטין, שבירתה הנצחית היא ירושלים". בהמשך נאומו גינה תמימי את הבנייה בהתנחלויות, ודיבר בעד זכות השיבה ובעד הקמת מדינה פלסטינית.

בזמן שהשיח נשא את נאומו הגיב הקהל הפלסטיני באולם במחיאות כפיים נלהבות. מגלי צה``ל נמסר כי תמימי עזב מיד בתום האירוע ולפני טקס לנטיעת עצי זית שתוכנן מראש.

 

ביקור האפיפיור בירושלים

מוקדם יותר היום ביקר יוחנן פאולוס השני באוהל יזכור, ביד-ושם בירושלים - והביע עצב על פשעי הנוצרים נגד היהודים.

האפיפיור נפגש בבוקר עם נשיא המדינה עזר וייצמן ורעייתו ראומה, ואחר-כך שוחח ארוכות עם הנשיא. קודם לכן נפגש האפיפיור עם הרבנים הראשיים לישראל. הרב ישראל לאו אמר לאחר הפגישה "יש לנו כאן חבר".

מחר (שישי) יערוך האפיפיור מיסת ענק בכורזים, בשטח הצופה אל הר האושר והכנרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by