בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל העבירה לחיזבאללה שתי גופות מחבלים 
 
 שתי גופות נמסרו כמחווה לחיזבאללה. העברת הגופות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הגופות נמסרו בראש הנקרה לידי נציגי הצלב האדום; עמר חמוד וע'סאן זעתר נהרגו בהיתקלויות עם צה"ל בדרום לבנון לפני הנסיגה; גורמים בי-ם: מדובר במחווה להאצת המו"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דגלים על רקע נסיגתו של צה``ל מלבנון (לעמ)
 דגלים על רקע נסיגתו של צה``ל מלבנון (לעמ)   
ישראל העבירה אתמול (שני) ללבנון את גופותיהם של שני מחבלי חיזבאללה, אשר נהרגו בהיתקלויות עם חיילי צה"ל, בזמן ששהו בלבנון. בשלב ראשון נערך זיהוי של הגופות. לאחר מכן הן נמסרו לידי נציגים של הצלב האדום שיגיעו למעבר הגבול בראש הנקרה.

דובר החיזבאללה הודיע בבוקר כי "החיזבאללה יקבל את גופותיהם הטהורות של הג'הידים עמר חמוד וע'סאן זעתר בנקורה". על פי ההודעה, זעתר נהרג בהיתקלות עם כוח צה"ל בנובמבר 1998, באיקלין אל-תופח, בדרום לבנון. חמוד נהרג שנה לאחר מכן בפיגוע התאבדות נגד כוח צה"ל בדרום המדינה.

נציג הצלב האדום בבירות, אנטואן בילר, הדגיש שאין מדובר בהחזרת גופות על רקע החלפת שבויים. גורמים ישראלים אמרו שאכן מדובר במחווה, שאינה קשורה למשא ומתן עם החיזבאללה על החזרת הנעדרים הישראלים מלבנון. המגעים בנוגע לשבויים מתנהלים בתיווכה של ממשלת גרמניה.

אולם, גורם ביטחוני מסר לסוכנות רויטרס, שהגופות הועברו תמורת מידע לגבי השבויים והנעדרים הישראלים בלבנון. אפרת אברהם, אחותו של בני, אמרה בראיון לגלי צה"ל שהמשפחה ידעה על החזרת הגופות, ושהיא נמצאת בציפייה דרוכה לדעת איזה מידע תקבל ישראל תמורתן.

יעקב אביטן, אביו של החייל החטוף עדי, סיפר שגם הוא ידע על החזרת הגופות. הוא אמר, שבעבר נחלו משפחות החטופים אכזבה מנסראללה ומהבטחותיו, אולם הביע תקווה שהמחווה היום יקדם את המשא ומתן.
 

נסראללה: המו"מ מתנהל על אש גבוהה

מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, אישר אתמול שהמגעים בין ארגונו וישראל בעניין השבויים מתקדם "על אש גבוהה". הוא אמר שהצדדים קרובים לפתרון יותר משהיו אי פעם, ושבקרוב יסתיים המשא ומתן.

ראש הצוות לעניין השבויים והנעדרים, האלוף (מיל.) אילן בירן, טס לאחרונה לגרמניה, להיפגש עם צוות התיווך. ישראל אינה מתכוונת להיענות לדרישת החיזבאללה ולשחרור המוני עצירים.

המשא ומתן נוגע להחזרתם של שלושת חילי צה"ל בני אברהם, עומר סוועאד ועדי אביטן, והאזרח אלחנן טננבאום. ישראל דורשת לקבל מידע גם על מקום הימצאו של הנווט רון ארד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by