בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל הוריד את הריבית בחצי אחוז 
 
 
חדשות נענע

הריבית עומדת כעת על רמה של 6.5 אחוזים; הפער בין הדולר לשקל צפוי לרדת; זהו החודש השישי ברציפות בו מפחית הנגיד קליין את הריבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנק ישראל הודיע אחר הצהריים (שני) על הורדת הריבית בחצי אחוז, לרמה של 6.5 אחוזים. ריבית הפריים תעמוד על שמונה אחוזים. הפחתת הריבית תוריד את הפער בין ריביות השקל והדולר לרמה הנמוכה ביותר מאז חודש יוני 2002, כשזינק הדולר לחמישה שקלים.

זהו החודש השישי ברציפות בו מפחית הנגיד, דוד קליין, את הריבית, והחודש השלישי ברציפות בו הוא מפחית את הריבית בשיעור גבוה של חצי אחוז. ההערכות היו הפעם, שהירידה תהיה רק ב-0.3 אחוז. קליין נימק את ההורדה בירידת האינפלציה ובהתייצבות הפעילות הריאלית במשק על רמה נמוכה המעידה על מיתון.

בדבריו, העביר הנגיד מסר לדרג הפוליטי, לקראת תחילת הדיונים על תקציב 2004. הוא הדגיש, שהאחריות לגובה הריבית נמצאת גם בידיהם של השרים, וכי גירעון של שישה אחוזים בשנת 2003 הוא גבוהה בכל קנה מידה בינלאומי. בחודש שעבר הביע הנגיד את תנגדות ליוזמת משרד האוצר לעלות את יעד האינפלציה בשנת 2004, ובכך ללחוץ עליו להפחית ריבית.

הנגיד גם צפוי להתנגד ליוזמה הנוכחית של משרד האוצר להעלות את יעד הגירעון משלושה אחוזים לארבעה אחוזים בשנת 2004, כדי להימנע מקיצוץ של חמישה מיליארד שקלים.

מאז דצמבר 2002 הוריד קליין את הריבית במשק בשבע מנות, מרמה של 9.1 אחוזים לרמה של 6.5 אחוזים. מתחילת השנה ירד המדד ב-1.2 אחוזים, ושיקף את הדיפלציה העמוקה ביותר בה שרוי המשק הישראלי, מאז 1959. בהתאם למגמת העלייה בציפיות האינפלציה בשוק ההון, מעריכים מרבית הכלכלנים, כי החל מסוף החודש תתהפך המגמה ויתחילו להירשם מדדים חיוביים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by