בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל אמריקני נהרג ושניים נפצעו בעיראק 
 
 יחליפו את האמריקנים. שוטר עיראקי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בכך עלה ל-65 מספר החיילים האמריקנים שנהרגו מתום המלחמה; ארה"ב תכשיר שוטרים עיראקים בהונגריה; מקווה לצמצם בכך את מספר ההרוגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל אמריקני נהרג היום (שלישי) בעיראק ועוד שניים נפצעו, לאחר שהשיירה בה נסעו הותקפה בידי אלמונים, כך מסר דובר בצבא האמריקני.

בהודעה שפרסם צבא ארצות הברית נכתב כי החיילים הותקפו במטען חבלה מאולתר. בכך עלה ל-65 מספר החיילים האמריקנים שנהרגו בעיראק מאז הכריז נשיא ארצות הברית על סיום המלחמה, לפני כשלושה חודשים.
 

ארה"ב תאמן שוטרים עיראקים בהונגריה

כ-30 אלף עיראקים יישלחו בזמן הקרוב לאימון משטרתי מרוכז במזרח אירופה, כך דיווחה אתמול סוכנות רויטרס, וזאת במטרה להחליף את החיילים האמריקנים במשימות שיטור בעיראק.

גורמי ביטחון בארצות הברית סבורים ששוטרים מקומיים יוכלו להתמודד טוב יותר עם האלימות במדינה בתקופה שלאחר נפילת משטרו של סדאם. בעוד חודשיים, לאחר שיאומנו, יעברו תקופת התלמדות של חצי שנה, כמקובל בארצות הברית, ויחלו להחליף את החיילים האמריקנים.

ברנארד קריק, בכיר לשעבר במשטרת ניו יורק והממונה על משרד הפנים בעיראק, הסביר כי בעיראק אין די מקומות כדי להכשיר את מספר השוטרים הדרוש בחודשים הקרובים. קריק אמר כי משטרת הונגריה הכשיר הבאופן מיוחד אקדמיה לשוטרים בבסיס סובייטי ישן, ששימש בתחילת השנה לאימון עיראקים שסייעו לארצות הברית בהפלת המשטר במדינה.

בתוך כך, סנטורים בכירים משתי המפלגות דוחקים בנשיא בוש לשלוח לעיראק עשרות אלפי חיילים נוספים. הסנטור הרפובליקני ג'ון מקיין אמר שדרושים לכל הפחות כ-18 אלף חיילים. הסנטור הדמוקרט ג'וזף בידן, אמר שדרושים בין 40 אלף ל-60 אלף חיילים.

ממשל בוש עומד בינתיים על דעתו שלא לשלוח לעיראק חיילים נוספים. עם שאת הביע הממשל תקווה שמדינות אחרות ישלחו חיילים לעיראק. בכיר בבית הלבן אמר אתמול ש"אין כעת צורך לשלוח חיילים אמריקנים נוספים".
 

הצלב האדום מצמצם נוכחות בעיראק

ועד שיחזור הביטחון לערי עיראק מודיעות סוכנויות הסיוע הזרות על צמצום כוח האדם שהן מחזיקות במדינה.

הצלב האדום הבינלאומי הודיע אתמול כי יצמצם את פעילותו בעיראק, בעקבות התרעות מפני פגיעה באנשיו. אתמול צומצם מספר העובדים הזרים של הארגון בעיראק ל-50. דוברת הארגון, נדה דומאני, אמרה שאחד מאנשי הארגון נהרג ואחר נפצע, ולכן שוקל הארגון להימנע מפעולות שיפגעו בעובדים נוספים.

גם צוותים רפואיים מארגון השלום של ספרד חזרו מעיראק בשל חוסר הביטחון במדינה. על פי דיווחים שונים, כ-20 איש נהרגים מדי יום בבגדאד בתקריות ירי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by