בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: שחרור השבויים לא מותנה במידע על רון ארד 
 
 תמי ורון ביום חתונתם (מתוך האתר: רון ארד לחופש נולד)   
 
חדשות נענע

כך דיווח העיתון הלבנוני א-ספיר; ארד מתחה ביקורת על אילן בירן, ראש צוות המו"מ, ; "ברגע שדיראני ייצא מגבולות הארץ, רון יהיה נעדר לעד", אמרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל הסכימה לוותר על הזיקה בין עניין רון ארד לבין החזקתם של השיח עבד אל-כרים עובייד ומוסטפה דיראני. כך דיווח היום (שלישי) העיתון הלבנוני 'א-ספיר'.

על פי הדיווח המתווך הגרמני, ארנסט אורלאו, שכנע את ישראל לוותר על עמדתה כי שחרור דיראני ועובייד ייקשר גם בקבלת מידע על גורל הנווט הנעדר מזה 17 שנים רון ארד. ישראל חטפה את בכירי החיזבאללה דיראני ועובייד על מנת לנסות ולהשיג מידע על גורלו של ארד, שידוע כי בעבר הוחזק בידי הארגון השיעי, 'אמל'.

עוד דיווח א-ספיר כי בחילופי השבויים תשחרר ישראל את כל השבויים הלבנוניים המוחזקים בידיה ותעביר ללבנון את גופות 15 פעילי חיזבאללה הקבורים בישראל. נקודת מחלוקת שנותרה היא דרישת החיזבאללה כי ישראל תשחרר אסירים פלסטינים בנוסף עך שחרור השבויים הלבנונים.

הערב התייחסה תמי ארד, אשתו של רון ארד, בראיון ל'גלי צה"ל', לדיווחים האחרונים בנוגע לשחרור ארבעת השבויים הישראלים הנמצאים בידי החיזבאללה, ואמרה כי התחושה עבור משפחת ארד היא תחושה קשה.

ארד אמרה כי המשפחה לא יודעת מה קורה ולא מקבלת עדכונים בעניינו של רון: "כבר תקופה לא קצרה, אנחנו מסתובבים עם תחושה שמסתירים מאיתנו דברים, ואנחנו חשים היום שלא רק יאסר עראפת לא רלבנטי אלא גם רון ככל הנראה איבד את הרלוונטיות שלו לצערי. עוד מעט 17 שנים רון בשבי ואני יכולה להגיד שלא מעט אנשים עסקו בהשבה של רון הביתה, לצערי הם נכשלו. אבל, היתה לפחות תחושה שהיה רצון. היום, עומד בראש המערכת הזאת אדם שרון עבורו הוא ככל הנראה דף בהיסטוריה ואני מתכוונת לאילן בירן". אילן בירן הוא ראש צוות המו"מ לשחרור השבויים.

לדברי ארד, אילן בירן החליט לוותר על רון וללכת על פתרונות קלים: "הוא מוביל מהלך שיוביל לידיי זה שלא תהיה אפשרות לקבל איזשהוא מידע לגביי רון". עוד התייחסה לחשש כי השייח עובייד ודיראני, המוחזקים בארץ כקלפי מיקוח לשחרור רון, ישוחררו: "ברגע שדיראני ייצא את גבולות הארץ, מדינת ישראל ויתרה על רון ומי שמחזיק ברון יוכל לנשום לרווחה. נסראללה (מזכ"ל החיזבאללה) אומר שהוא לא יודע על רון שום דבר, לכולנו ברור שמי שעומד מאחורי נסראללה הם האיראנים".

מוסטפא דיראני והשייח עובייד נחטפו מלבנון כדיי לקבל אינפורמציה בעניינו של רון ארד. תמי ארד טוענת כי שניהם הובאו כקלפי מיקוח, אבל לדבריה אנשים סיכנו את חייהם כדיי להביא דיראני ולתת סיכוי לרון לחזור הביתה. עוד הוסיפה: "הנוכל הזה (דיראני) מתדיין עם שר הביטחון על כספים שישראל חייבת לו, הוא אחראי לכך שרון לא נמצא איתנו היום, הוא זה ששבה את רון, הו זה שהכניס אותו לתא מטען של מכונית והסתובב איתו בכל לבנון על מנת להרוויח עליו כמה שיותר", לטענתה עורך דינו מנסה למכור לישראלים את סנטה קלאוס אבל הוסיפה: "האיש הזה התייחס אל רון כשק תפוחי אדמה והומניות לא היתה שם, רק אצלנו יכול לעמוד עורך דין ישראלי ולייצג טרוריסט בעזות מצח כזאת".

במקביל, מסר הערב ל'ערוץ הראשון' מקור מקורב למשא ומתן כי לפי שעה טרם נסגרה העסקה לחילופי שבויים עם החיזבאללה. קודם לכן הערב מסרו סוכנויות הידיעות מפי גורמי ביטחון בלבנון, כי עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחיזבאללה "קרובה מאוד".
 

"אם ישוחרר דיראני, רון יהיה נעדר לעד"

דיראני אמור היה לעמוד למשפט על חטיפת רון ארד, לדברח תמי אם היו מעמידים אותו למשפט ישראל היתה צריכה לשלם מחיר יקר על כך: "על החקירה שעבר דיראני בארץ, אנחנו יודעים שהומניות ונחמדות לא היתה שם". לטענת ארד החיזבאללה משמש קו ישיר לאיראן, "נסראללה לא עובד בלי שהאיראנים לא אומרים לו מה לעשות, והוא בסך הכל שלוחה של האיראנים, והאיראנים יודעים מה קרה לרון, נסראללה יודע מה קרה לרון. כנראה שהאיראנים אומרים שרון ארד הוא מחוץ לתחום". עוד אמרה: "גם אם עברו 17 שנים, זה לא עובד ככה, את רון מדינת ישראל שלחה ולה יש את המחויבות להחזיר אותו, אי אפשר להפקיר מישהו ששלחת".

תמי ארד סיפרה כי בשנה הראשונה רון כתב למשפחה מכתבים ושלח תמונות, אבל היום היא מתארת את הרגשתה הקשה ואומרת שהיא איננה מסוגלת לישון בלילה: "קיוויתי עד היום שלא רק אני לא יכולה לישון אלא גם אנשים נוספים במערכת הבטחון לא יכולים, אבל מסתבר שיש כאלה שכבר ישנים". עוד אמרה: "התחושה שלי היום היא שמדינת ישראל השלימה עם המצב הזה, אם ישוחרר דיראני, רון ארד יהיה נעדר לעד".

תמי ארד הקריאה מכתב שכתב רון בשבי: "הוא כותב, בקרוב יהיה יום כיפור, ואני מתפלל לברכה שתשרה על כולנו, שאלוהים יעזור למנהיגים שלנו לקחת את ההחלטות הנכונות, אבל כולכם יכולים לעזור מעט, והוא מסיים בבקשה: אני משתדל לא לוותר וגם אתם אל תוותרו, עוד יהיו ימים אחרים". והוסיפה: "וזה מה שעומד לנגד עיניי במשך 17 שנה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by