בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות כשלון הפסגה: האשמות, חששות וציפייה 

בעקבות כשלון הפסגה: האשמות, חששות וציפייה

 
 
חדשות נענע

אחרי שהשיחות בין קלינטון לאסד נכשלו, עולים קולות להוציא את ש"ס מהממשלה, גובר החשש מעימות בין שתי המדינות וכולם מחכים למוצא פי היועץ רובינשטיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פגישת הפסגה בין נשיא ארצות הברית ביל קלינטון לנשיא סוריה חאפז אל-אסד, שהסתיימה אמש (ראשון) בז`נבה, הוגדרה על-ידי מקורות מדיניים, ככשלון.

הפגישה בין שני המנהיגים נערכה במלון אינטרקונטיננטל בז`נבה ונערכה שש שעות.

בסיום הפגישה לא נערכה מסיבת עיתונאים, אך דובר הבית הלבן, ג`ון לוקהרט, אמר לכתבים כי ארה"ב לא הצליחה לגשר על הפערים בין ירושלים לדמשק וכי קשה לחזות האם ומתי יתחדשו השיחות.

עוד הוסיף הדובר כי לאחר הפגישה, עדכן הנשיא קלינטון בטלפון את ראש הממשלה אהוד ברק לגבי תוצאות הפגישה.

שליחו המיוחד של קלינטון לענייני המזרח התיכון, דניס רוס, יגיע מחר לישראל בכדי לדווח לברק, פנים אל פנים, על פרטי הפסגה.

שר המשפטים, דר` יוסי ביילין, אמר הבוקר לגלי צה"ל, כי מדובר בהזדמנות האחרונה להניע את גלגלי השלום עם סוריה. "אם לא נגיע להסדר כעת" אמר ביילין, "לא נגיע להסדר עוד הרבה שנים, לפחות לא בשנים הקרובות. שעון החול הפוליטי האמריקני הולך ואוזל" הוסיף ביילין, כשהוא מתייחס לבחירות הקרבות בארצות הברית.

על פי הדיווחים, בשבועות האחרונים נערכו מגעים חשאיים רבים בין ישראל וסוריה, בתיווך ארצות הברית. על פי הדיווחים, נשיא סוריה, חפז אל-אסד, קיבל בימים האחרונים נייר עמדה אמריקני, המכיל הצעות לגישור על הפערים שעוד קיימים בין שתי המדיניות.

 
בעקבות כשלון השיחות התגברו הקולות בממשלה להחלפת ש"ס בליכוד, עתה שכשאיום משאל העם הוסר. בליכוד התקיפו את ברק על חוסר נסיונו הדיפלומטי.

ובעוד הסורים והישראלים מטיחים אלה באלה את האשמה בכשלון השיחות, מתגבר החשש שעימות בין שתי המדינות יהיה תוצאת הנסיגה מלבנון.

כעת נשואות העיניים לכיוון היועץ המשפטי לממשלה, הצפוי להודיע היום על פתיחת חקירה פלילית נגד הרב עובדיה יוסף.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by