בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: אנשי עסקים נוספים סייעו לגלעד שרון 
 
 כלכלן מוכשר ביותר. גלעד שרון (ערוץ 10)   
 
חדשות נענע

ע"פ מידע שחשף עיתון הארץ, אלמונים סייעו לו להחזיר לסיריל קרן את כספו ואת ההלוואה לבנק דיסקונט; בנוסף, עולה החשד לעבירות מס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שרון הצליח להחזיר את ההלוואה שנתן לו המיליונר סיריל קרן, כך מתפרסם היום (רביעי) בעיתון "הארץ". על פחי מסמך אוסטרי שהגיע לידי העיתון, את הכסף החזיר שרון באמצעות מאות אלפי דולרים, שהעבירו אליו אנשי עסקים. בכך מתחזקת התשתית הראייתית לשוחד לכאורה שביצעו ראש הממשלה, אריאל שרון ובניו.

ישראל ביקשה מאוסטריה שתאפשר לה לבדוק מיהו בעל החשבון שממנו הועברו מאות אלפי דולרים לגלעד שרון. החוקרים חושדים, שאחד מאנשי העסקים הללו הוא אריה גנגר. גנגר כבר נחקר בפרשה זו ביחידה הארצית לחקירות הונאה ושמר על זכות השתיקה. הוא ידוע במעורבותו בגיוס תרומות לשרון ב-1999, ונחשב למקורבו. איש העסקים השני הוא מיליונר, בעל קשרים טובים עם משפחת שרון.

חוקרי המשטרה גילו להפתעתם, שמאות אלפי הדולרים שקיבל גלעד מאנשי העסקים, הגיעו מאותו בנק שממנו יצא הכסף שנתן לו קרן, Und Wirtschaft Bank Fur Arbeit BAWAG.

שתי העברות הכסף, שהגיעו בנובמבר ובדצמבר שנה שעברה לחשבונו של גלעד שרון באוסטריה אפשרו לו לפרוע את ההלוואה שלקח בסוף אפריל 2002 מבנק דיסקונט, כדי שיוכל להחזיר את התרומות הלא חוקיות מהפריימריס של 1999. את ההלוואה מהבנק קיבל גלעד על סמך ערובה של מיליון וחצי דולר, אותם סיפק לו סיריל קרן כהלוואה.

הממצאים מסבירים כיצד הצליח גלעד שרון, בתוך זמן קצר מאוד מרגע שנודע לו שהחוקרים עלו על עקבות העברת הכסף של קרן, להחזיר לו את הכסף, ובמקביל לפרוע את ההלוואה מדיסקונט. כשנשאל שרון במסיבת עיתונאים מיוחדת כיצד הצליח בנו להשיב את ההלוואה בזמן כה קצר, ענה : "בני הוא כלכלן מוכשר, ועל כך אני גאה בו. אין לנו מה להסתיר".

ב-9 בספטמבר ייערך בבית המשפט דיון בנוגע למסמכים הקשורים בפרשה, אותם מסרב גלעד שרון לחשוף בפני המשטרה. אם יחליטו השופטים שגלעד חייב להעביר את המסמכים, הוא יהיה חייב מתוקף חוק איסור הלבנת הון לדווח על מקורותיהם של סכומי כסף גבוהים שמגיעים לחשבונו. היות שככל הנראה הסכומים שקיבל מאנשי העסקים לא הוגדרו כהלוואה, היה עליו לדווח עליהם גם למס הכנסה. אם אין ברשותו מסמך כזה, יתעבה תיק האישומים נגדו ויכלול גם עבירות מס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by