בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שנת הלימודים תפתח ביום א' כמתוכנן 
 
 זה לא כל כך נעים לראות כיתה מושבתת (לעמ)   
 
חדשות נענע

הסתדרות המורים תפנה לבג"צ, שיכריע בסוגיה בה הם חלוקים עם משרד החינוך; דורשים לבטל את הקפאת ההטבות למורים המלמדים באיזורי עדיפות לאומית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תפנית במשבר בין הסתדרות המורים למשרד החינוך; מזכיר הסתדרות המורים, יוסי וסרמן הודיע הערב (חמישי) כי שנת הלימודים תפתח ביום ראשון כסדרה, המורים לא ישבתו.

ראשי הסתדרות המורים בוחנים בשעות אלו את המלצתו של היועץ המשפטי שלהם, כי יעתרו לבג"צ, כדי שיכריע בסוגיה בה הם חלוקים עם משרד החינוך. כזכור, המורים דורשים לבטל את הקפאת ההטבות למורים המלמדים באיזורי עדיפות לאומית ב.

היועץ, עו"ד בני כהן, ייעץ למורים לבטל את השביתה וזאת משום שלהערכתו משרד החינוך עתיד לפנות באופן מיידי לבית הדין לעבודה להוצאת צווי מניעה.

אתמול עוד נראה היה כי המשא ומתן נכשל וחופשת הקיץ עתידה להתארך. משרד החינוך דחה את הצעת הפשרה שהעלה וסרמן, ולפיה, אם תתקבל הצעתו של יושב ראש ועדת החינוך של הכנסת, אילן שלגי, להקים ועדה שתכריע בסוגיית ביטול ההטבות למורים, יחזרו בהם המורים מכוונתם להשבית את מערכת החינוך ביום ראשון הקרוב.

המחלוקת בין ההסתדרות למשרד החינוך מתמקדת בהטבות למורים המתגוררים ביישובים שמוגדרים כאיזורי עדיפות לאומית ב'. ההטבות למורים אלו, שמגיעות עד ל-20 אחוזים, בוטלו במסגרת תכנית החירום הכלכלית. אתמול הציע משרד החינוך להקפיא את ביטול ההטבות למורים בשבעה יישובים: קרית מלאכי, קרית גת, כרמיאל, עכו, טבריה, מגדל העמק ונצרת עלית. הסתדרות המורים דחתה את ההצעה.

שלשום הוסר איום ההשבתה של ארגון ההורים הארצי. ההורים איימו להשבית הלימודים בעקבות בעיית האבטחה בבתי הספר היסודיים בהם נמשכים הלימודים עד השעה שתיים בצהריים, בעוד האבטחה נמשכת עד אחת בצהריים בלבד. אתמול, בתום משא ומתן עם מנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, הגיעו הצדדים להסכמה לפיהם הממשלה תממן את שעת השמירה הנוספת באותם בתי הספר בהם הלימודים מסתיימים בשתיים.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אביגדור יצחקי, ביקש ממשרד החינוך לבדוק בימים הראשונים של שנת הלימודים בכמה בתי ספר מדובר, ובהתאם לכך תאורגן המשך האבטחה. יו"ר ארגון ההורים, ארז פרנקל, בירך על ההחלטה.
 

מערכת החינוך הערבית לא תושבת ביום ראשון

 
ועדת המעקב של ערביי ישראל החליטה לא להשבית את הלימודים ביום ראשון הקרוב, לאחר שמנכ"לית משרד החינוך, רונית תירוש, הבטיחה לפעול להפשרת הפרוייקט, שבמסגרתו מממנת המדינה בניית בתי ספר באמצעות קבלנים פרטים, בעיקר במגזר הערבי.

בתוך כך, קראה היום ועדת החינוך של הכנסת לממשלה, לנקוט העדפה מתקנת במערכת החינוך הערבית, בניסיון לצמצם את הפערים בינה לבין מערכת החינוך היהודית. חברי הוועדה אמרו עוד, כי אין מקום לערב את השב"כ במינויים של עובדים במערכת החינוך הערבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by