בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת קרא לארגונים לחזור להודנא 
 
 שובו להודנא. ערפאת ואבו מאזן בימים טובים יותר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כדי לתת סיכוי למפת הדרכים; מוקדם יותר אמר כי הוא מוכן לפעול נגד הארגונים החמושים, אם ישראל תפסיק את החיסולים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת פירסם הודעה מיוחדת ובה קריאה לפלגים הפלסטיניים לשוב להפסקת האש, וזאת כדי לתת סיכוי למפת הדרכים. ערפאת מתח ביקורת על ישראל ושב וטען כי הפרה את מפת הדרכים וחיבלה במאמצים לשמירה על הפסקת האש.

מוקדם יותר אמר כי הוא לפעול נגד הארגונים החמושים, אם ישראל תפסיק את החיסולים וההתקפות על האוכלוסיה הפלסטינית. "אני מוכן ליישם את החוק בתנאי שישרל תפסיק את ההתקפות", אמר ערפאת בראיון לכתב רויטרס ברמאללה. עם זאת, ערפאת לא פירט כיצד בכוונתו ליישם את החלטת הקבינט הפלסטיני לפעול נגד החמאס והג'יהאד, החלטה שקיבלה את אישורו של הוועד הפועל של אש"ף.

עוד אמר ערפאת, כי הוא חש מחוייב למסמך "מפת הדרכים", אולם ישראל הפרה אותה מספר פעמים. הוא קרא לארצות הברית לאכוף את תוכניתה לפתרון המשבר במזרח התיכון. ערפאת ציין, שבעבר הורה לעצור פעילים בארגונים, אולם אין ברצונו להסתכן במלחמת אזרחים פלסטינית. את הדברים אמר על רקע חששותיו של של אבו מאזן מפני הסלמת היחסים בין הפלגים לרשות.

ערפאת מינה כזכור השבוע את ג'יבריל רג'וב כיועצו המיוחד לענייני ביטחון, ובמקביל גם טירפד את מינויו של שר פנים במשרה מלאה, כל זאת כדי להגביר את מעורבותו ולשליטתו הישירה במגעים הפנים-פלסטיניים וכן מול ישראל, האמריקנים והאירופים; וכמובן, כדי להחליש עוד יותר את דחלאן, שסמכויותיו הביטחוניות ניטלו למעשה, ורה"מ - לפחות לפי שעה - אבו-מאזן.
 
במקביל לתככים שמאחורי הקלעים, התכנסה היום בעזה הממשלה הפלסטינית, לדיון שלא מן המניין, וזאת לקראת הצבעת אמון הצפויה להיערך בימים הקרובים בפרלמנט הפלסטיני, במלאת 100 ימים לכהונתו של ראש הממשלה, אבו מאזן.

ההערכות הן כי ראש הממשלה הפלסטיני יתקשה להשיג אמון. עם זאת, אבו מאזן ביקש היום רשמית מיו"ר המועצה המוחקקת, אבו-עלא, את כינוסה של המועצה כדי לאשרר את המנדט של ממשלתו.

אבו-מאזן נועד אמש בעזה עם ראשי הפלגים הפלסטינים בשטחים; לא ידוע בשלב זה האם נציגי החמאס והג'יהאד האיסלמי יבואו לפגישה.

במקביל מריצים מקורבי ערפאת יוזמה להדחתו של אבו-מאזן ומינויו של אבו-עלא, לראש הממשלה תחתיו. העומדים מאחורי הפוץ' טוענים כי לטובת האינטרס הפלסטיני צריך לעמוד בראשות הממשלה אדם שיוכל להסתדר עם ערפאת. יש לציין כי מזה זמן מרחף שמו של אבו-עלא גם במעגלים ישראלים ואמריקנים המקורבים לתהליך המדיני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by