בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אושרה הצעת שר האוצר להפרטת בזק 
 
 נסייע ככל שניתן בקידום התהליך (אילוסטרציה - אתר בזק)   
 
חדשות נענע

ועדת השרים להפרטה אישרה פה אחד ההצעה למכור את מניות המדינה בחברה; בכירי בזק בירכו על ההחלטה להעביר 30 אחוז מהמניות לידיים פרטיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת השרים להפרטה אישרה היום (רביעי) פה אחד, את הצעת שר האוצר, בנימין נתניהו, לכור את מניות המדינה בחברת "בזק". הוועדה החליטה כי הפרטת אחזקות המדינה בבזק תיעשה בדרך זו: 11 עד 21 אחוזים מהאחזקות יימכרו בשוק ההון וכ-30 עד 40 אחוזים ממניות המדינה יימכרו לידיים פרטיות.

כיום מחזיקה המדינה בכ-51 אחוזים מהון מניות בזק. שר האוצר נתניהו אמר בישיבת הוועדה כי "זהו מהלך אסטרטגי עבור המשק, אשר יביא להמשך הורדת תעריפי הטלפון וכן, יצמצם את החוב הממשלתי, יכניס הון זר ויביא לתחרות מוגברת בשוק התקשורת, תוך אימוץ טכנולוגיות מתקדמות".

מיד עם קבלת ההחלטה על ההפרטה, ביקש נתניהו ממנהל רשות החברות הממשלתיות, להורות ליושבת ראש ומנכ"ל בזק להיערך מיידית להכנת תשקיף, על סמך דוחותיה הכספיים של החברה ליום ה-30 לספטמבר.
 

יו"ר בזק: ההחלטה משמעותית מבחינת בזק ובהיבט הלאומי

 
יו"ר דירקטוריון בזק, מרים (מיקי) מזר, והמנכ"ל אמנון דיק, בירכו בישיבת ועדת השרים להפרטה על ההחלטה למכור את גרעין השליטה של בזק לידיים פרטיות.

היו"ר מזר אמרה כי בדירקטוריון בזק ובהנהלתה יש הכרה עמוקה בחשיבות ההפרטה. "ההחלטה של ועדת השרים היום היא משמעותית מאד, הן בהיבט הלאומי והן מנקודת המבט של חברת בזק", אמרה מזר.

היא הוסיפה כי, "בהיבט הלאומי, משתחררת המדינה מאחזקותיה בחברות ומעבירה אותן לידיים פרטיות, הליך כלכלי חשוב מעין כמוהו". עוד אמרה מזר כי, "מנקודת המבט של בזק, לתפיסתנו, הפרטת החברה היא הדרך היחידה שתאפשר לבזק להתחרות באופן אפקטיבי בשוק התקשורת, שנפתח זה מכבר לתחרות יומיומית, שבזק נאלצת להתמודד בה כשידיה כבולות בשל מגבלות, החלות עליה כחברה ממשלתית".

היו"ר ציינה כי בזק תסייע ככל הניתן לקידום התהליך, שהוא "בנפשה של החברה. המנכ"ל דיק אמר כי "חשוב להדגיש את מחויבותה של בזק לסייע לתהליך ההפרטה בכל שלביו". דיק הוסיף כי, "לתחושתנו, בימים אלה מנשבות רוחות חדשות אצל השרים הממונים וברשות החברות ונראה, שהכוונות לבצע את מהלך ההפרטה בהקדם, אכן קורמות עור וגידים והן ממשיות ותכליתיות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by