בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הודו: לפחות 32 בני אדם נרמסו למוות בפסטיבל דתי 
 
 הדוחק גרם למותם של לפחות 32 בני אדם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הפסטיבל מתקיים אחת ל-12 שנה; עולי הרגל נרמסו כאשר נדחפו בשביל צר; 100 בני אדם נפצעו; היו בדרכם לנהר גודבארי במערב הודו לרחוץ את חטאיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפסטיבל הודי שהתקיים היום (רביעי) נרסו למוות 32 בני אדם מתוכן 26 נשים קשישות ולמעלה ממאה נפצעו. הטרגדיה אירעה ככל הנראה כאשר אלפי עולי רגל הינדים דחפו ונדחקו בשביל צר המוביל לאגם קטן על גדות נהר גודווארי בניסק במערב הודו כ-175 ק"מ צפטנית לבומביי.

מאות אלפי אנשים היו בדרכם לטקס דתי בו עליהם לרחוץ כדי לנקות את חטאיהם. על פי הערכות, בפסטיבל נטלו חלק 6 מיליון חוגגים.

"ראיתי הרבה אנשים נרמסים לפני עיניי", התייפח עד ראיה שהמתין בבית חולים לקרובי משפחתו הפצועים."דפו את אמא שלי בת ה-60 ואנשים רבים נפלו עליה, היא מתה במקום". אמר אחת המשתתפות. "היה לנו קשה מאוד לסחוב אותה בין ההמון", הוסיפה.

עד ראיה נוסף סיפר כי מספר גופות נלכדו בצינור ענק דבר שניתב את המים למקום אחר ממה שבדרך כלל. קצין המשטרה טאמב אמר כי פקידים רשמיים ניסו למשות את הגופות מהמים ודבריהם בין ההרוגים יש 26 נשים.

בזמן שהאמבולנסים העמיסו את המתים והפצועים, במרחק לא גדול המשיכו אלפי אנשים לרחוץ בנהר. מליוני מאמינים התאספו בעיר הקדושה נאסיק שנמצאת בסמוך לטרימבקשוואר לפסטיבל שמגיע פעם ב-12 שנה לערים אלו ומבשר ימים טובים.

ולמאמינים באסטרולוגיה ים רביעי זה מסמל את התקרבות כוכב מארס לכדור הארץ דבר שמסמל מבחינה אסטרולוגית אסונות. מארס התקרב לכדור הארץ שעה וחצי לאחר האסון. האסון בנאסיק מגיע יומיים לאחר הפיגועים בבירה בהם נהרגו 51 בני אדם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by