בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: בישראל קיים חוסר ביטחון תזונתי 
 
 רבים לא אוכלים נכון. קשישה אוספת שאריות מזון בשוק (לעמ)   
 
חדשות נענע

מנהל מכון ברוקדייל טוען, כי השימוש במילה "רעב" בהקשר למחקר נוצל ע"י פוליטיקאים בצורה מניפולטיבית; המצב האמיתי הוא שיש מזון, אך הרכבו לקוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
''בישראל אין תופעה של רעב אלא מצב של חוסר ביטחון תזונתי'', כך אומר היום (חמישי) מנהל מכון ברוקדייל, ג'ק חביב, לדבריו, אם היו אנשים רעבים במדינה, הם היו מגיעים לבתי החולים לקבלת טיפול רפואי. חביב התייחס למחקר שפרסם אמש המכון. לדבריו, המונח "רעב" מאפשר לפוליטקאים להתייחס לנושא בצורה שטחית ומניפולטיבית.

מהדו"ח עולה, שכ-400 אלף משפחות, המהוות 22 אחוז מכלל המשפחות בישראל סובלות ממצב המכונה "חוסר ביטחון תזונתי". משפחות אלה אינן צורכות מזון בצורה בריאה, אלא מתבססות על ארוחות חלקיות ולא סדירות, ובמזון העשיר בפחמימות ריקות, חסר בשר, מוצרי חלב, ירקות ופירות. הרגלי התזונה הללו לא מאפשרים למשפחות לתפקד כראוי ולילדיהן להתפתח באופן תקין.

כשמונים אחוז מהנשאלים דיווחו כי מצבם החמיר בשנתיים האחרונות, על רקע הדרדרות מצבם הכלכלי. כשישים אחוז מהנשאלים שהוגדרו כסובלים מחוסר ביטחון תזונתי הם בנים למשפחות יהודיות ותיקות, כעשרים אחוז בני משפחות ערביות וכעשרים אחוז בנים למשפחות עולים.

כחמישה אחוזים מכלל המשפחות שנדגמו דיווחו כי הן מקבלות סיוע מבתי תמחוי, מעמותות צדקה ומתכניות הזנה בבתי ספר. עו"ד גלעד חריש מנהל בית התמחוי "לשובע", אמר בראיון לגלי צה"ל שהאנשים שמקבלים סיוע כזה מקבלים תזונה נאותה. הוא חיזק את דבריו של מנהל ברוקדייל, ואמר שאין רעב מאחר ש"לא יגיע אדם בישראל לבית תמחוי וישיבו את פניו ריקם".

לדבריו של עו"ד חריש, בית התמחוי שבהנהלתו מספק אלף מנות מזון ביום. 400 מנות נאכלות בנקום, 400 מנות נשלחות לילדים במוסדות שונים באמצעות ארגון "קדימה", מאה מנות מחולקות לדרי רחוב באזור תל אביב ועוד מאה מנות שנזקקים לוקחים לבתיהם. עודפי המזון מגיעים מבסיסי צה"ל, ומאולמי חתונות.
 

מבצע איסוף מזון למשפחות נזקקות

 
לרגל ראש השנה יזמו עמותת "פתחון לב", החברה למתנ"סים, גלי צה"ל ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל מיזם משותף לרגל ראש השנה. מטרתו של המיזם, שיעלה תחת הכותרת "פותחים שנה מהלב" הוא איסוף מזון עבור משפחות נזקקות מכל רחבי הארץ.

את המזון שיגיע לנקודות האיסוף יובילו כלי רכב של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל אל מחסני "פתחון לב", שם הוא ייארז בחבילות על ידי חיילים ומתנדבים ויחולק למשפחות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by