בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"בישראל מתייחסים לעובדים הזרים כמו לעבדים" 
 
 מרבית העובדים הזרים מועסקים בבנייה ובחקלאות (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך נטען בדו"ח שפורסם השבוע; העובדים אינם מקבלים שכר מינימום והמעסיקים מחזיקים בהם כבני ערובה, על ידי החרמת הדרכונים שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המעסיקים הישראליים מפירים באופן קבוע את זכויותיהם של 300 אלף העובדים הזרים, המהווים כ-13 אחוזים מכוח העבודה בישראל, כך טוענת הפדרציה הבינלאומית לזכויות האזרח. בדו"ח שפרסמה הקבוצה הצרפתית לזכויות האדם נאמר כי תנאי העבודה של העובדים הזרים "דומים לתנאי עבדות".

בדו"ח שפורסם השבוע טוענת הפדרציה כי ישראל מביאה עובדים מאסיה ומזרח אירופה כתחליף זול לעובדדים הפלסטינים, שכניסתםם לישראל נמנעה בשלוש השנים האחרונות, בעקבות ההחרפה במצב הביטחוני.

בדו"ח נכתב כי העובדים אינם זוכים לשכר מינימום ומעסיקיהם מתייחסים אליהם כאל "רכוש". לטענת העמותה לזכויות האזרח, "גיוס עובדים זרים הוא עסק מאד משתלם עבור המעסיקים הישראליים". כמו כן, מעסיקים רבים מחזיקים אצלם את הדרכונים של העובדים הזרים, כדי למנוע מהם לעבור לעבודה אחרת.

מרבית העובדים הזרים מועסקים בבנייה ובחקלאות, והשכר הממוצע שלהם נמוך מן השכר שאותו הרוויחו העובדים הפלסטינים, שגם הם הרוויחו פחות מן העובד הישראלי בעבודה מקבילה. בנוסף, רוב העובדים הזרים נדרשים לשלם אלפי דולרים לסוכנויות של כוח אדם, כדי שיוכלו לקבל עבודה.

ישראל, מצדה, טוענת כי קיימים חוקים רבים המגינים על העובד, ובהם חוק שכר מינימום וחוק ביטוח בריאות, אולם הבעיה היא שמרבית העובדים הם בלתי חוקיים, ולכן לא מדווחים למשטרה על יחס מעסיקיהם, מחשש שיגרשו אותם. דובר משרד החוץ, יונתן פלד, אמר כי "ישראל היא מדינה דמוקרטית ושומרת חוק, והאנשים בה נהנים מכל החירויות והזכויות שמעניקה הדמוקרטיה, וזה כולל אזרחים, תייקים ועובדים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by