בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיגועי ה-11 בספטמבר: פורסמו תימלולי שיחות האימה 
 
 השוטרים ניסו להתקשר לתחנת המשטרה מבלי שידעו שנהרסה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בשיחות שבוצעו לשירותי ההצלה נשמעו שוטרים הקוראים לעזרה שניות לפני שנהרגו בהתמוטטות בניני התאומים; 2,792 בני אדם מצאו את מותם באסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קריאות תחנונים לעזרה שנעשו על ידי שוטרים דקות ספורות לפני מותם במרכז הסחר העולמי בניו יורק, מופיעים בתמלולי שיחות האימה שפורסמו הערב (חמישי). השיחות בוצעו למספרי החירום לפני התמוטטות מגדלי התאומים לגל הריסות.

שופט הורה לרשויות הנמלים בניו יורק וניו ג'רסי, הבעלים של מרכז הסחר העולמי, לפרסם כ-2,000 עמודים של תמלולי שיחות, לאחר שהתקבלה התביעה שהגיש עיתון "הניו יורק טיימס". התימלולים הוקלטו על ידי פקידי רשויות הנמל ועובדי האתר. חלק מן השיחות בוצע על ידי שוטרי תחנת הנמל.

רשות הנמל שהיתה אחראית על אזור האסון, ובו היתה גם נקודת הפיקוד שלה, איבדה 37 משוטריה בהתקפת מתאבדי המטוסים. בקלטות לפי העיתון "ניוזדיי" שפרסם לראשונה את פרטי התמלילים, נשמע שוטר צועק "הצילו" שניות ספורות לפני שהמגדל הדרומי התמוטט והרג אותו. שוטר נוסף נשמע מנסה להשיג מוקדן משטרה, מבלי שידע כי התחנה נהרסה על ידי שברי אחד הבנינים.

שוטר נוסף נשמע מבקש עזרה בחילוץ כלבו שנלכד במרתף הבנין. הכלב שהיה מומחה לאיתור חומרי נפץ, לא ניצל אך השוטר, כן. השיחות ברובן, עד כמה שקשה להאמין בכך, בוצעו בקול רגוע, למרות האסון שהתרחש מסביבם. ליליאן ולנטי, שעמדה בראש שירותי ההצלה, וניצלה מהפיגוע אמרה: "זה פשוט מדהים, מידת קור הרוח, והמקצועיות של כל אותם שוטרים שסייעו בחילוץ האנשים ומצאו בסופו של דבר את מותם באסון".

מתמלולי השיחות, זוהו 36 קורבנות, ביניהם 19 שוטרי הנמל שנהרגו, 14 עובדי רשויות הנמל ושלושה אזרחים נוספים. כ-25 אלף בני אדם חולצו מתוך הבנינים, 2,792 בני אדם מצאו בהם את מותם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by