בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן שאוסטריה תסכים לחיקור דין בפרשת סיריל קרן 
 
 משרד המשפטים בווינה מחכה לבקשה חדשה לחיקור דין. גלעד (ערוץ 10)   
 
חדשות נענע

גורמים במערכת המשפטית טוענים כי ישראל הייתה צריכה לפרט האינטרסים הכלכליים של אנשי העסקים האוסטרים בסיוע לגלעד שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת המשפטית באוסטריה מעריכים כי אם ישראל תפרט את האינטרסים הכלכליים שיש לאנשי העסקים שעמדו, על פי החשד, מאחורי הלוואת סיריל קרן, אוסטריה תאשר חיקור דין, כך מדווח היום (שישי) עיתון "הארץ". משרד המשפטים בווינה מצפה כי ישראל תשלח בקש המחודשת לחיקור דין, ובה יצוייניו האינטרסים הכלכליים והאופן בו קשורים אליהם ראש הממשלה, בניו ומקורביו.

השבוע התגלה כי גלעד שרון הצליח להחזיר את הכסף שנתן לו המיליונר סיריל קרן באמצעות מאות אלפי דולרים, שהעבירו אליו אנשי עסקים אוסטרים. ישראל ביקשה מאוסטריה שתאפשר לה לבדוק מיהו בעל החשבון שממנו הועברו מאות אלפי דולרים לגלעד שרון.

שתי העברות הכסף, שהגיעו בנובמבר ובדצמבר שנה שעברה לחשבונו של גלעד שרון באוסטריה אפשרו לו לפרוע את ההלוואה שלקח בסוף אפריל 2002 מבנק דיסקונט, כדי שיוכל להחזיר את התרומות הלא חוקיות מהפריימריס של 1999. את ההלוואה מהבנק קיבל גלעד על סמך ערובה של מיליון וחצי דולר, אותם סיפק לו סיריל קרן כהלוואה.

באוסטריה חוששים כי המדינה הפכה לצינור להלבנת הון לעבריינים בכירים ממזרח אירופה, בשל החוקים במדינה, המקילים על עברייני צווארון לבן. לדברי גורמים במערכת המשפטית, בעלי עסקים לא צריכים להצהיר על הון שהם מכניסים לאוסטריה, כפי שאינם צריכים לדווח עליו כשהם מוציאים אותו משטחה.

ב-9 בספטמבר ייערך בבית המשפט דיון בנוגע למסמכים הקשורים בפרשה, אותם מסרב גלעד שרון לחשוף בפני המשטרה. אם יחליטו השופטים שגלעד חייב להעביר את המסמכים, הוא יהיה חייב מתוקף חוק איסור הלבנת הון לדווח על מקורותיהם של סכומי כסף גבוהים שמגיעים לחשבונו. היות שככל הנראה הסכומים שקיבל מאנשי העסקים לא הוגדרו כהלוואה, היה עליו לדווח עליהם גם למס הכנסה. אם אין ברשותו מסמך כזה, יתעבה תיק האישומים נגדו ויכלול גם עבירות מס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by