בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל שומרת לעצמה הזכות לפעול ברצועה" 

"ישראל שומרת לעצמה הזכות לפעול ברצועה"

 
 
חדשות נענע

כך לדברי שר הביטחון בישיבת הממשלה; הדגיש: צה"ל יוסיף לפעול נגד החמאס ונגד פצצות מתקתקות; הוסיף: הפעילות מתמקדת כעת בשכם בחברון ובג'נין; רה"מ: אשקלון לא תהפוך לקו חזית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, שאול מופז, אינו פוסל אפשרות שצה"ל יפעל ברצועת עזה. בישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) אמר מופז כי ישראל תממש את האפשרות "בעת שתחליט על העיתוי". לדבריו, "צה"ל יוסיף לפעול נגד החמאס ונגד פצצות מתקתקות, בעקבות התרעות על פיגועים". שר הביטחון הדגיש כי הפעילות מתמקדת כעת בערים שכם בחברון ובג'נין, "אך ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעולה קרקעית גם ברצועת-עזה".

דברים ברוח זו אמר גם ראש הממשלה, אריאל שרון, שהדגיש כי "אשקלון לא תהפוך לקו חזית". לדברי שרון, "בנושא הזה של ביטחון ישראל וביטחון אזרחיה לא יהיה שום ויתור, לא עכשיו ולא בעתיד". ראש הממשלה התייחס לירי הקסאם לעבר אשקלון בסוף השבוע.

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, אמר במהלך הישיבה כי בימים שקדמו לפתיחת שנת הלימודים גדל מספר ההתרעות על כוונת מחבלים לבצע פיגועים. לדבריו, המשטרה ערוכה כמעט עד קצה גבול היכולת ותוגברו הכוחות בסמוך למוסדות חינוך.

בישיבה התייחס שר הביטחון גם למצב ברשות הפלסטינית ואמר כי הנהגת הרשות הפכה לדו-מוקדית, כשבצד אחד ניצבים ראש הממשלה אבו-מאזן ושר הביטחון מוחמד דחלאן ומן הצד השני ניצבים יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת, והמינוי החדש שלו, היועץ לביטחון לאומי, ג'יבריל רג'וב. מופז ציין כי הצדדים נקלעו לעימות חריף, עד כדי התנגשות.

ואילו שר התשתיות, יוסף פריצקי (שינוי), יצא היום בביקורת חסרת-תקדים על מדיניות החיסולים של הממשלה. בראיון ל"גלי צה''ל" השווה פריצקי בין מדיניות החיסולים לבין הדברת יתושים באומרו כי היא, "הורגת יתושים אבל לא מטפלת בביצה''.

לדברי פריצקי, ''הרשות הפלסטינית חייבת לקחת אחריות. אנחנו חייבים לעודד בה את הגורמים המתונים. אנחנו חזקים מספיק בשביל לבוא אליהם היום ולומר: רבותי, אנחנו מוכנים להפסיק עם החיסולים, בואו נחזור לשולחן המשא ומתן''.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by