בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף החופש הגדול - נפתחה שנת הלימודים 
 
 הלוח והגיר שבים לפעילות. אילוסטרציה (לעמ)   
 
חדשות נענע

מיליון ו-700 אלף תלמידים צעדו לבתיה"ס ולגנים; 18 אלף שוטרים ומאבטחים שומרים עליהם; במספר מקומות הושבתו הלימודים מסיבות של בטיחות, מחאה פוליטית והלנת שכר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החופש הגדול הסתיים היום (ראשון) כשמיליון ושבע מאות אלף תלמידים צעדו עם ילקוטים ותיקי אוכל לבתי הספר ולגני הילדים.

פתיחתה של שנת הלימודים הוקדמה השנה ביום, משום שהמורים חוייבו להחזיר למדינה יום עבודה, בשל השביתה הארוכה שקיימו לפני חצי שנה.

118 אלף ילדים החלו היום את הקריירה שלהם במערכת החינוך. 140 אלף אנשי הוראה ילמדו השנה ב- 3,880 בתי ספר, שבהם 52 אלף כיתות לימוד. מנתוני משרד החינוך עולה, שבארץ פועלים 11 אלף גני ילדים, בהם לומדים 370 אלף תלמידים.

המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים ללוות את הילדים ליום הראשון ללימודים. 13 אלף שוטרים ו-5000 מאבטחים נפרשו ברחבי הארץ ובמוסדות החינוך. משרד החינוך פתח חדר מצב, לטיפול בפניות מהורים ודיווחים מהמחוזות השונים ברחבי הארץ. מספרי הטלפון בחדר המצב: 1212-234567, 1212-291111.
 

שביתות בגין בטיחות, מחאה פוליטית וכספים

 
מערכת החינוך הערבית תחל את פעילותה רק מחר, משום שיום ראשון הוא יום שבתון. שביתות חלקיות הוכרזו ברחבי הארץ: במגזר הדרוזי שובתים שלושה יישובים במחאה על איחוד הרשויות, ובעוספייה יפעל רק תיכון "ברונסון"; בעכו לא יתקיימו היום לימודים בבית הספר היסודי "ירושלים".

בבת-ים לא נפתחו מספר בתי ספר, משום שההורים מוחים נגד מבני אסבסט מסוכנים. ברהט מושבת היום בית הספר "ח-לדון", בגין מבנים לא תקינים. בית הספר "שגב-שלום א" שבנגב מושבת הבוקר משום שהבניין מיועד להריסה.

בפרדס חנה מושבת בית הספר החקלאי, משום שההנהלה חייבת למורים משכורות. באשדוד השביתו ההורים את בית הספר "צפרירים", בטענה על אי סדרים בכל הקשור להתנהלות כספי בית הספר. ההורים דורשים להחליף את מנהלת בית הספר.
 

איומי ההשבתה בוטלו

ארגון המורים העל-יסודיים, שאיים להשבית את הלימודים במחאה על פיטורי 400 מורים, הסיר את איומו. זאת, מאחר שלרוב המורים נמצאו פתרונות תעסוקה. בפתח תקווה החליטו ההורים להמנע מהשבתת הלימודים ולהמשיך במשא ומתן עם העירייה.

תקציב משרד החינוך קוצץ השנה ל-24 מיליארד ו-800 מיליון שקל. עם זאת, לפי נתוני משרד החינוך חל השנה גידול של שלושה אחוזים במספר מוסדות החינוך. 65 מהם לומדים בבתי הספר הממלכתיים, 18 אחוזים מהם לומדים במערכת החינוך הממלכתי-דתי.

גם בטבריה ביטל ועד ההורים העירוני את השביתה, עליה הכריז במחאה על שלילת ההטבות לתלמידים תושבי העיר, שנחשבה עד כה לאזור עדיפות לאומי א', וכעת מדורגת כאזור עדיפות לאומית ב'.

פורום יישובי קו העימות החליט בסוף השבוע להסיר את איום ההשבתה, כדי לא לפגוע בפתיחת שנת הלימודים. עם זאת, מנהלי הפורום התריעו כי ישביתו את הלימודים בשבוע הבא, אם לא יימצא פתרון לאבטחת מוסדות החינוך באזורם ולקיצוצים בתקציב החינוך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by