בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדען הבריטי קלי תמך בפלישה לעיראק 
 
 המאמר מעולם לא פורסם. קלי (רפרודוקציה: משטרת בריטניה)   
 
חדשות נענע

במאמר אנונימי כתב כי פלישה למדינה היא בלתי נמנעת; הגילוי עומד בניגוד לסברה כי התנגד למלחמה; גופתו נמצאה בסמוך לדירתו ביער אוקפורדשיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדען הממשלתי ד"ר דיוויד קלי האמין כי פעולה צבאית היתה הדרך היחידה "לסיים באופן סופי" את ההיתחמשות העיראקית כך דווח היום (ראשון) בתקשורת הבריטית.

מפקח הנשק גילה את השקפותיו במאמר עבור דו"ח שחובר על עיראק, שבועות ספורים בלבד לפני המלחמה נגד סדאם חוסיין. המאמר נשלח לוועדת הוטון, החוקרת את הנסיבות שסבבו את מותו של המדען.

ד"ר קלי הסכים לכתוב את המאמר באופן אנונימי, אולם, הוא מעולם לא פורסם, כך אמרה עורכת הדו"ח, ג'ולי פלינט, לעיתון הבריטי "האובזרבר". גופתו של המדען נמצאה בחודש יולי בסמוך לביתו ביער אוקספורדשיר, החוקרים מאמינים כי מדובר בהתאבדות.

במאמרו, כתב ד"ר קלי כי למרות שהאיום הנוכחי הוא "צנוע", סדאם עדיין מעונין לאגור נשק להשמדה המונית. עוד נכתב במאמר, כי נסיונות האו"ם לפרק את עיראק מנשקה מאז 1991, הסתכמו בכישלון דיפלומטי.

עוד הוסיף המדען, כי המשטר הסכים בסופו של דבר להכניס את פקחי הנשק של האו"ם למדינה, אך עדיין לא שיתף איתם פעולה במידה המספקת: "לאחר 12 שנים לא מוצלחות מצד האו"ם לפקח אל פירוק כוחות הצבא, מסתבר שהדרך היחידה לסיים את העניין היא פלישה לעיראק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by