בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוב הסכימה להגדיל הפיצויים לקורבנות יו.טי.איי 
 
 קדאפי. ההסכם עם צרפת עשוי להוביל להסרת הסנקציות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הגיעה להסכמה עם צרפת בנוגע להגדלת הפיצויים למשפחות 170 ההרוגים בפיצוץ מטוס הנוסעים מעל אפריקה בשנת 89'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לוב הודיעה הערב (ראשון) כי הגיעה להסדר פיצויים מוגדל עם משפחות 170 הקורבנות שנהרגו בפיצוץ מטוס חברת התעופה הצרפתית מעל אפריקה בשנת 1989, כך דיווח עו"ד המייעץ ללוב בעניין.

אישור רשמי מרשויות צרפת או מקרובי הקורבנות לעיסקה עדיין לא ניתן. כ-170 בני אדם נהרגו בהתפוצצות מטוס חברת יו.טי.איי מעל ניגר. משרד החוץ הצרפתי מסר כי אינו יכול לאשר את העסקה. אולם, נמסר כי הנשיא, ז'אק שיראק שוחח היום עם מנהיג לוב, מועמר קדאפי.

צרפת קיוותה להגיע להסכם על מנת להימנע מעימות במועצת הביטחון של האו"ם, לאחר שאיימה להטיל וטו על ההצעה הבריטית לבטל את הסנקציות שהוטלו על ידי האו"ם על לוב, לאחר שקיבלה אחריות לאסון לוקרבי. לוב הסכימה החודש לשלם 2.7 מיליון דולר למשפחות קורבנות אסון התעופה.

עו"ד המייעץ אמר: "אני בטוח כי הנשיא שיראק הרים את שפורפרת הטלפון היום ואמר לקולונול קדאפי כי צרפת לא תטיל וטו על ההצעה הבריטית, או אפילו תצביע בעדה, ובכך תסלל הדרך שתאפשר תנאים טובים יותר למשפחות הקורבנות".

מועצת הביטחון מצפה לדיון מהיר להסרת הסנקציות שהוטלו על לוב, אך החליטה להשהות את הדיון לאחר שצרפת הציבה דרישה של הרגע האחרון לתוספת כספית לפיצויים בגובה של 34 מיליון דולר, אותם הסכימה לוב לשלם לקורבנות יו.טי.איי.

לוב מעולם לא לקחה עליה את האחריות לפיצוץ מטוס יו.טי.איי בשנת 1989, אך הסכימה לשלם פיצויים לאחר שצרפת מצאה את סוכניה אשמים במעורבות בפיצוץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by