בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן: קליין לא יפסוק לבדו בסוגיית הריבית 
 
 הבטיח לא להטיל מסי עזבון וירושה. נתניהו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קליין: האוצר מגזים בניבוי הצמיחה; טוען שהצמיחה תהיה רק בשיעור של אחוז אחד, ולא 2.5; במרכז תקציב 2004 קיצוץ בסך 15 מיליארד שקל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שינויים צפויים בחוק בנק ישראל ובתהליך קבלת ההחלטות בנושא הריבית יביאו לכך שנגיד בנק ישראל לא יפסוק לבדו בסוגייה. כך עולה מישיבת הממשלה אמש (שני) בנושא התקציב לשנה הבאה. בישיבה הציגו ראשי האוצר בפני השרים נתונים על מצב המשק ואת תחזית המשרד לשנה הבאה.

בתקופה האחרונה ניכרת מתיחות גוברת בין בנק ישראל למשרד האוצר, הטוען כי קצב הורדות הריבית נמוך מדי ונסה להפעיל לחץ על בנק ישראל להאיץ את הורדת הריבית.

נגיד בנק ישראל, יעקב קליין, אמר בישיבה כי משרד האוצר מציג תחזית אופטימית מדי לגבי שיעורי הצמיחה במשק לשנה הבאה. לטענתו, הצמיחה תהיה בשיעור של אחוז אחד, ולא בשיעור של 2.5 אחוזים, כפי שהציג האוצר.

במרכז התקציב עומד קיצוץ בסך 15 מיליארד שקל. הקיצוץ הצפוי ייערך באמצעות הטלת מסים חדשים והעלאת מסים קיימים או על ידי קיצוץ נרחב בתקציבי המשרדים השונים. בכווונת האוצר לקצץ 4-5 מיליארד שקלים מתקציב הביטחון. בסוף השבוע קיים נתניהו דיונים בעניין הקיצוץ בקתציב הביטחון עם שאול מופז.

לאחרונה דווח כי במשרד האוצר שוקלים להטיל בשנה הבאה שורה של מיסים חדשים, בהם מס מתנות, מס ירושה, מע"מ על ירקות ופירות ומס על קופות גמל וקרנות השתלמות. כמו כן יועלו מיסים קיימים וביניהם המס על רווחי הון.

עם זאת, נתניהו הבטיח בשבוע שעבר לשר פריצקי משינוי כי לא יוטל מס עזבון ומס מתנות בתקציב המדינה לשנת 2004. נתניהו אמר במהלך פגישה עם צמרת משרד האוצר כי בכוונתו להימנע מהעלאות מסים וכי ישתדל להוריד מסים ולקצץ בתקציב המדינה בכדי לשפר את סיכויי המשק לצאת מהמיתון. שרי שינוי הודיעו כי לא יתמכו בתקציב המדינה אם יכללו בו מסי עזבון ומתנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by