בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי מרוקו - עכשיו גם ירדן 
 
 כבר כמעט חברים. שלום, מוזס והמלך המרוקני (משה מילנר, לעמ)   
 
חדשות נענע

שר החוץ ייצא בקרוב לעמאן כדי לשכנע את הירדנים להחזיר את השגריר; סיים ביקור מוצלח במרוקו; שלום: המלך שוקל לחדש היחסים הדיפלומטיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, סילבן שלום, ייצא בקרוב לפגישות מדיניות בעמאן, כך מפרסם היום העיתון "א-שארק אל-אווסט" מפי גורמים מדיניים בירדן. שלום צפוי לנסות ולשכנע את הירדנים להשיב את השגריר בישראל.

בחודשים האחרונים התנהלו בין שתי המדינות מגעים אינטנסיביים בעניין, אך עד כה נמנעה ירדן מלהתחייב על החזרת השגריר. עפ"י הדיווח בעיתון, המועמד לתפקיד השגריר הוא מערוף אל-וואחיד, שהיה ממונה על תיק ישראל במשרד חוץ הירדני.

שלום סיים ביקור המסתמן כמוצלח ביותר במרוקו. אתמול נועד במשך כשעה וחצי עם מלך מרוקו, מוחמד השישי. בתום הפגישה אמר שלום כי המלך שוקל לחדש את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל, וכי הבטיח לשקול את בקשת שלום לפתוח מחדש את הנציגויות ברבאט ובתל אביב, שנסגרו עם תחילת האינתיפאדה, לפני כשלוש שנים.

בפגישה הוחלט להקים צוות מקצועי שידון בחידוש הקשרים הדיפלומטיים ועידוד התיירות הישראלית למרוקו. השר שלום העביר למלך איגרת מראש הממשלה, אריאל שרון, בה הוא מביע הערכה לתפקידה של מרוקו בתהליך השלום.
 

החלטה אסטרטגית להדק הקשרים

 
השר ורעייתו, ג'ודי, הזמינו את המלך לבקר בישראל והוא השיב כי כנראה יבקר תחילה באילת. לאחר הפגישה אמר עוד שר החוץ, כי מעמדה של ישראל בעולם הערבי חזק מאי פעם בעקבות סדרת פגישות שקיים לאחרונה עם מנהיגים ערבים.

בסוף יולי ביקר במרוקו ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, וכנראה שבהתייעצות עמו הוא לא התנגד להידוק הקשרים בין מרוקו לישראל. מאז התקיימו מגעים בין השר שלום לעמיתו המרוקני עד שהבשילו התנאים לביקור הנוכחי.

גורמים בירושלים העריכו השבוע כי מלך מרוקו מעוניין בהידוק הקשרים עם ישראל, כדי להחזיר את ארצו למעמד מוביל בתהליך המדיני, במיוחד בעקבות הפיגועים בקזבלנקה, במאי השנה. לאחר אותם פיגועים ביקר במרוקו ראש המוסד, מאיר דגן, ומאז התהדק שיתוף הפעולה הביטחוני והמודיעני בין שתי המדינות.

יצויין כי מצרים וירדן הודיעו לאחרונה כי הן מסכימות באופן עקרוני להחזרת שגריריהן לישראל, אך עיתוי המהלך תלוי בהתפתחויות בתהליך השלום. ישראל הפעילה לחץ כבד על שתי המדינות כדי שיחזירו את השגרירים כמחווה של רצון טוב במסגרת ההתפתחויות בתהליך השלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by