בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית חדשה בצה"ל: גיל הפרישה יועלה ל-55 

תוכנית חדשה בצה"ל: גיל הפרישה יועלה ל-55

 
 
חדשות נענע

ועדה מיוחדת גיבשה תוכנית לשינוי מבני בצבא הקבע; בין המלצותיה: לוחמים בקבע ייהנו מעדיפות בתנאים ומעבר לפנסיה צוברת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות הקבע בצה"ל עומד לעבור מהפכה, בעקבות ההמלצות שגיבשה ועדה מיוחדת שמינה הרמטכ"ל, לצורך שינוי מבני בצבא. על פי ההמלצות, יוארך שירות הקבע, תשתנה הפנסיה שיקבל כל פורש ויתכן שתפקידים שממלאים היום אנשי קבע יועברו למגזר הפרטי. כן עשויים להפגע תנאי היציאה ללימודים אקדמאיים.

הוועדה המיוחדת, בראשות האלוף במיל. עמוס מלכא, הוקמה נוכח הלחץ הכבד שהפעיל משרד האוצר על צה"ל, והיא התבקשה להציג מודל חדש לשירות בצבא הקבע. ההמלצות שגיבשה הוועדה יובאו לאישור הממשלה בחודש הקרוב.

התוכנית מקפידה להבחין בין המערך הלוחם לבין תפקידי המטרה והוועדה ממליצה לחלק את אנשי הקבע לקבוצות כשלכל קבוצה ייקבע מסלול שירות ייחודי, בניגוד למצב הנהוג היום, בו קיים מסלול אחיד לאנשי העורף וללוחמים הנועזים ביותר.

בין ההמלצות הבולטות של הוועדה: העלאת גיל הפרישה ל-55, במקום גיל 45 הנהוג כיום. בפועל, מרבית אנשי הקבע פורשים מהשירות מספר שנים לפני מועד הפרישה הרשמי. תיקבע דרגת ביניים, סביב גיל 50, שבה ישוחררו אנשי קבע המרשתים בתפקידים "תובעניים מהרגיל".

הוועדה קוראת להפריט אלפי תפקידי מטה וניהול ולהשאיר בקבע רק את אנשי המערך הלוחם, תומך הלחימה ועוד מספר מצומצם של בעלי תפקידים בתחום הפיקוד והמשמעת. עם העלאת גיל הפרישה יתארך משך הכהונה בכל תפקיד ובמקום למלא תפקידים במשך שנתיים שלוש, יכהנו אנשי הקבע מספר שנים רב יותר בכל תפקיד.
 

מעבר לפנסיה צוברת ובחירת לימודים שקשורים למקצוע הצבאי

 
ועדת מלכא ממליצה לשנות את הפנסיה התקציבית הנהוגה כיום לפנסיה צוברת (המופרשת גם על ידי המועסק לאורך שנות שירותו) וכן, להנהיג מסלולי שירות עם נקודות יציאה כשרוב המשרתים יתבקשו לפרוש בין גיל 28 לגיל 37.

עם המעבר לפנסיה צוברת, יוכלו גם הפורשים מוקדם לקחת את דמי הפנסיה המגיעים להם ולהמשיך את צבירתם במקום העבודה החדש. יצויין כי הפנסיה הצוברת תחול רק על מתגייסים חדשים. גיל הפרישה עצמו יועלה באופן הדרגתי במהלך העשור הקרוב.

בתחום הלימודים, ממליצה הוועדה לחייב את אנשי הקבע שיוצאים ללמוד על חשבון צה"ל, לבחור בתחום שקשור למקצועם הצבאי. זאת, בניגוד למקובל היום, כשכל משרת קבע שיוצא ללימודים בוחר תחום לפי רצונו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by